Փառատոնների կազմակերպիչները ներկայացրեցին փառատոնների անցկացման ժամանակացույցը
ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեում տեղի է ունեցավ հանդիպում Հայաստանում ավանդական փառատոների կազմակերպիչների, կոմիտեի ղեկավարության և Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Հանդիպմանը փառատոնների կազմակերպիչները ներկայացրեցին փառատոների ժամանակացույցը: Քննարկվեց նաև զբոսաշրջության ապակենտրոնացման հարցը, համայնքներում տնտեսական ներուժի բացահայտումը և մի շարք այլ հարցեր:
ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը հանդիպման ընթացքում նշեց, որ կա միջազգային միտում, ըստ որի զբոսաշրջիկներին, բացի ճանաչողական հետաքրքրությունից և ժամանցից, առավել հետաքրքրում է տեղում մշակույթի և ավանդույթների հետ ծանոթանալը, ավանդական տոնակատարություններին մասնակից լինելը, տեղի կյանքով ապրելը և տեղական համայնքների ներկայացուցիչների հետ կյանքի փորձ կիսելը:

Festival organizers presented the schedule of festivals
Meeting with festival organizers, Committee officials and representatives of Development Foundation of Armenia took place at the State Tourism Committee of Armenia.
During the meeting festival organizers presented the schedule of festivals. Issues on decentralization of tourism, discovering economic potential in communities as well as other issues have been discussed.
The Chairperson of the State Tourism Committee of Armenia Zarmine Zeitountsian mentioned during the meeting that there is an international tendency that tourists, except familiarization interest and entertainment, are more interested in getting acquainted with culture and traditions of the country, participating in traditional celebrations, sharing experience with representatives of local communities.