Նովրուզին ընդառաջ հանդիպում -քննարկում ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեում
ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեում տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում` նվիրված Նովրուզի օրերի ընթացքում Հայաստան ժամանող իրանցի զբոսաշրջիկների համար պարսկերեն լեզվով տեղեկատվական կետերի (տեղեկատուների) հասանելիության ապահովմանը:
Հանդիպում-քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության, ՀՀ մշակույթի նախարարության, ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի, «Տուր Ինֆո» ամսագրի և Հայաստանի վերաբերյալ պարսկերեն լեզվով տպագրվող ամսագրի ներկայացուցիչներ:
Քննարկումն անցկացրել է ՀՀ զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը:
Մասնավորապես, քննարկվել է մարտ ամսին տպագրվելիք պարսկերեն լեզվով ամսագրի բովանդակությունը և Նովրուզի օրերի ընթացքում Հայաստան ժամանող իրանցի զբոսաշրջիկների համար ամսագրերի տրամադրումը Հայաստանի Հանրապետության սահմանային անցման կետերում:
Քննարկվել են նաև Նովրուզի օրերին Ճանապարհների անվտանգության ապահովմանն տեղեկատվական բաներների (billboard) տպագրման և տեղադրման, ինչպես նաև թեժ գծի ապահովմանն ուղղված հարցեր:

Ahead of Nowruz meeting took place at the State Tourism Committee of Armenia
Meeting on availability of information billboards for Iranian tourists visiting Armenia on the days of Nowruz took place at the State Tourism Committee of Armenia.
The meeting was attended by the representatives of Ministry of Transport, Communication and Information Technologies, Ministry of Foreign Affairs, Ministry of Culture, State Revenue Committee, “Tourinfo” magazine and magazine published in Persian about Armenia.
The meeting was run by the Chairperson of the State Tourism Committee of Armenia Zarmine Zeitountsian.
The content of magazine in Persian language that will be published in March and providing magazines to the Iranian tourists at the border crossing points of Armenia during the days of Nowruz have been discussed.
Issues on publishing and placement of road safety information billboards, as well as issues related to creation of a hotline during Nowruz days have been discussed.