ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը մարտի 1-ին հանդիպել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Առևտրի նախարար Վերոնիկա Նիկիշինայի հետ։
Նախարար Կարայանը և Վերոնիկա Նիկիշինան քննարկել են Եվրասիական տնտեսական միության ինտեգրացիոն գործընթացները, մասնավորապես՝ առևտրի մասով, ինչպես նաև այն մեխանիզմները, որոնցով կարելի է խթանել ինտեգրացիոն գործընթացների խորացման դինամիկան։
Կողմերը քննարկել են նաև ԵԱՏՄ-Իրան ազատ առևտրի համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ընթացքը, ժամկետները և բովանդակությունը։

Suren Karayan meets the Minister for Trade of the Eurasian Economic Commission Veronica Nikishina
On March 1, Ministry of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Minister for Trade of the Eurasian Economic Commission Veronica Nikishina.
Suren Karayan and Veronica Nikishina discussed the integration processes of the Eurasian Economic Union, particularly in terms of trade, as well as the mechanisms by which we can increase the dynamics of deepening integration processes.
The sides also discussed the negotiation process, timing and content of the EEU-Iran free trade agreement.