Համագործակցության հուշագիր` զբոսաշրջությունը Գյումրիում զարգացնելու համար
Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների Նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի և Գյումրու Տեխնոլոգիական կենտրոնի միջև ստորագրվեց համագործակցության մասին հուշագիր:
Հուշագիրը ստորագրեցին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը և Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն ծրագրի գլխավոր օպերատոր, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Հուշագրի շրջանակներում կխրախուսվի Գյումրու զարգացման հիմնախնդիրների համատեղ քննարկումների, առաջնահերթությունների սահմանման նպատակով կազմակերպվող հանդիպումների, սեմինարների, համատեղ արված աշխատանքների արդյունքների ներկայացումների, անհրաժեշտության պարագայում` մասնագիտական խորհրդատվությունների և ուսուցման իրականացումը, Շիրակի մարզի և Գյումրի քաղաքի երիտասարդների ներգրավմամբ ու մասնակցությամբ զբոսաշրջության ոլորտի հեքեթոնների համատեղ կազմակերպումը, իրականացումը, գաղափարների քննարկումը և ընտրությունը:
Կողմերը մտադիր են աջակցել մարզի և Գյումրի քաղաքի զբոսաշրջության ոլորտի խթանմանն ուղղված տարաբնույթ միջոցառումների և ֆլեշմոբերի կազմակերպմանը, Գյումրի քաղաքի զբոսաշրջության զարգացման համար թիրախային փողոցների, թաղամասերի և այլ վայրերի վերափոխման, ձևավորման գաղափարների մշակմանը:

Memorandum of Understanding between State Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments of RA and Gyumri Technology Center was signed.
The memorandum was signed by Zarmine Zeitountsian , Chairperson of the State Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments of RA and Bagrat Yengibaryan, main operator of Gyumri Technology Center, Director of Enterprise Incubator Foundation (EIF).
Within the framework of memorandum organization of joint discussions on Gyumri development issues, meetings to set priorities, presentation the results of joint activities, organization of tourism sector heketons, discussion and selection of ideas will be encouraged.
The sides intend to support the organization of various events and flashmobs aimed at promoting tourism industry of the region and Gyumri, development of ideas for transformation of main streets, districts for development of tourism in Gyumri.