ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը մարտի 22-ին Աբու Դաբիում հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների էկոնոմիկայի նախարար Սուլթան Բն Սաիդ Ալ Մանսուրիի հետ` քննարկելու երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակը։
Սուրեն Կարայանը Սուլթան Բն Սաիդ Ալ Մանսուրիի հետ քննարկել է համատեղ ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանն ուղղված քայլերը և առաջիկա անելիքները։
Օրակարգում են եղել նաև էմիրաթցի ներդրողներին հետաքրքրող ոլորտները և ծրագրերը։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում էմիրաթական կողմին ներկայացնելու վերջիններիս հետաքրքրող մի շարք ներդրումային ծրագրեր։
Երկու նախարարներն անդրադարձել են նաև Հայաստան-ԱՄԷ ապրանքաշրջանառության, արտահանումների ծավալների աճին։
Նախարար Սուրեն Կարայանը ԱՄԷ Էկոնոմիկայի նախարարի հետ քննարկել է նաև առաջիկա ամիսներին վերջինիս հնարավոր այցը Հայաստանի Հանրապետություն:

On March 22, Armenia’s Minister of Economic development and investments Suren Karayan met with UAE’s Minister of economy Sultan Bin Saeed Al Mansoori in Abu Dhabi to discuss the circle of issues of mutual interest.
The sides discussed actions taken in the direction of creating a joint investment fund and the upcoming steps.
The agenda also included the sectors and programs of interest for Emirati investors. An agreement was reached to present several investment programs of interest to the Emirati side.
The two ministers also spoke about the growth of trade turnover and exports between Armenia and the UAE.
Karayan also discussed with his UAE counterpart the latter’s possible visit to Armenia in the upcoming months.