Սուրեն Կարայանն ընդունել է լիբանանյան MEPTICO և Երևանում գործող Ice House ընկերության ներկայացուցիչներին
31 Մարտ, 2017
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը մարտի 30-ին ընդունել է Լիբանանում գործող MEPTICO ընկերության և Երևանում գործող Ice House ընկերության ներկայացուցիչներին։
Լիբանանյան MEPTICO ընկերության ներկայացուցիչները ծանոթացրել են նախարարին ընկերության գործունեությանը։ Ներկայացնելով արտադրության լայն տեսականիին՝ հյութերի և աղանդների փոշիներ, խմորեղենի խառնուրդներ, մածուկներ և այլն, նրանք նշել են, որ 40 տարվա պատմություն ունեցող MEPTICO ընկերությունը, որն այսօր իր արտադրանքն արտահանում է աֆրիկյան, եվրոպական և արաբական ավելի քան 35 երկրներ, մտադիր է ձեռնարկություն հիմնել Հայաստանում և արտադրանքն արտահանել ԵԱՏՄ շուկա։
Լոգիստիկ ծառայություններ մատուցող Ice House ընկերության ներկայացուցիչն իր հերթին համառոտ տեղեկացել է Հայաստանում և մի շարք այլ երկրներում, այդ թվում նաև Ռուսաստանում, ընկերության գործունեության մասին և պատրաստակամություն հայտնել համագործակցել լիբանանյան ընկերության հետ՝ կազմակերպելով վերջինիս արտադրանքի իրացումը ՌԴ շուկայում հայտնի առևտրական ցանցերի միջոցավ։
Սուրեն Կարայանը ողջունել է գործարարների մտադրությունը և վստահեցրել, որ նախարարությունը պատրաստ է ուղղորդել և աջակցել իրենց՝ ներկայացված գաղափարն իրականացնելու համար։

On March 30, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the representatives of Ice House and Lebanese MEPTICO companies.
The representatives of Lebanese MEPTICO company represented their activity to the Minister. Presenting the wide range of production including powder drinks, powdered desserts, cake mixes, etc., they mentioned, that after being in the market for more than 40 years, MEPTICO exports its products to more than 35 African, European and GCC countries and intends to establish production in Armenia and export products to EAEU market.
The representative of logistic service provider Ice House company presented the activity of the company implemented in Armenia, Russia and other countries and expressed willingness to cooperate with the Lebanese company organizing sale of its production in the Russian market via popular commercial networks.
Suren Karayan greeted the idea of businessmen and added that the Ministry is ready to guide and assist them to implement the idea.