Նախարար Կարայանն ակնկալում է համագործակցության ամրապնդում և խորացում ԱՄՆ ՄԶԳ հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը ապրիլի 17-ին ընդունել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ/USAID) հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերին։
Սուրեն Կարայանն իր խոսքում ասել է, որ ԱՄՆ ՄԶԳ-ն Հայաստանի տնտեսության զարգացման համար կարևոր գործընկեր է, և կան hաջողություն արձանագրած մի շարք համատեղ ծրագրեր։ Նախարարը հավելել է, որ ակնկալում է համագործակցության ամրապնդում և խորացում նախանշված ուղղություններով։
ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերը նշել է․ «ԱՄՆ ՄԶԳ-ն և նախարարությունը երկարատև համագործակցության պատմություն ունեն և ԱՄՆ ՄԶԳ-ն ակնկալում է շարունակել աշխատել նախարարության հետ այն ոլորտներում, որոնք փոխադարձ հետաքրքրություն են ներկայացնում»:
Նախարար Կարայանը և Դեբորա Գրիզերը քննարկել են ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության և Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության համագործակցությունը, պետություն-մասնավոր հատված գործակցության հնարավորությունները, ԱՄՆ ՄԶԳ և ՀՀ կառավարության միջև Օժանդակության համաձայնագրի ընթացքը, ինչպես նաև Հայաստանի զբոսաշրջության ոլորտի զարգացմանն առնչվող հարցեր։

On April 17, Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received USAID Armenia Mission Director Deborah Grieser.
Suren Karayan in his speech said, that USAID is an important partner for the development of Armenia's economy and a number of successful joint projects have been recorded.
The Minister added that he expects strengthening and deepening of cooperation in outlined directions.
USAID Armenia Mission Director Deborah Grieser noted. "USAID and the Ministry have a long history of cooperation and USAID looks forward to continue to work with the Ministry in the areas of mutual interest".
Minister Karayan and Deborah Grieser discussed cooperation of USAID and Ministry of Economic Development and Investments of RA, possibilities of public-private partnership, process of USAID Assistance Agreement between RA Government and USAID, as well as issues related to the development of Armenia's tourism sector.