#CleanArmenia. դարձնենք Հայաստանն ավելի գրավիչ զբոսաշրջիկների համար
Համաձայն ապրիլի 20-ին ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ «Մաքուր Հայաստան» ծրագրի շրջանակներում ՀՀ վարչապետի հանձնարարականի` ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեն հայտարարում է արշավ, որի նպատակն է ՀՀ քաղաքացուն դարձնել ակտիվ մասնակից «Մաքուր Հայաստան» ծրագրին:
Յուրաքանչյուր քաղաքացի կարող է նկարահանել զբոսաշրջային գրավչություն հանդիսացող վայրում աղբաշատ հատվածը, ուղարկել լուսանկարը զբոսաշրջության պետական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջին՝ նշելով մարզը, քաղաքը, համայնքը և նկարահանման օրը։
Աշխատանքներն առավել արդյունավետ դարձնելու նպատակով կարող եք օգտագործել #CleanArmenia հաշթեգը: Արդյունքները կներկայացվեն առցանց, բաց հարթակում։
Միասին մենք կարող ենք Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչության վայրերն էլ ավելի գարվիչ դարձնել մեր երկիր այցելած զբոսաշրջիկի համար:

On the basis of Armenian Prime Minister’s instruction made at the Cabinet Session on 20 April, the State Tourism Committee of Armenia of the Ministry of Economic Development and Investments announced about the launch of a campaign aimed at actively involving the Armenian citizens in the “Clean Armenia” program.
Any citizen can take a picture of areas full of garbage at the country’s tourist attractions; send it to the Facebook page of the State Tourism Committee of Armenia, noting the community, city and the province, as well as the day the photo was taken.
To make the activities more effective, you can use the #CleanArmenia hashtag. The results well be presented online, in the public platform.
Together we can make Armenia’s tourist attractions more attractive for the tourists visiting our country.