Սուրեն Կարայանը Պեկինում մասնակցել է «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» համաժողովին
Պեկինում մայիսի 14-ին կայացած «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» միջազգային համագործակցության համաժողովին հայկական պատվիրակության կազմում են եղել ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը և նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը:
Սուրեն Կարայանը մասնակցել է պլենար նիստին և «Անարգել առևտրի խթանում» և «Ֆինանսական ինտեգրման խթանում» խորագրերով պանելային քննարկումներին: Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը համաժողովի ընթացքում հանդիպել և քննարկումներ է ունեցել իր գործընկերների՝ մի շարք պետությունների էկոնոմիկայի նախարարների հետ: Համաժողովի շրջանակներում նախարար Կարայանը հանդիպել է տարբեր ազգային կորպորացիաների ղեկավարների հետ՝ քննարկելու Հայաստանում ներդրումներ կատարելու հեռանկարները:
Համաժողովին մասնակցում են 29 երկրի ղեկավարներ, 130 երկրների կառավարության ներկայացուցիչներ, 70 միջազգային կազմակերպություններ և այլ ընկերություններ:
Պեկինի համաժողովում քննարկվում են առևտրային ճանապարհներ ստեղծելու ծրագրերը, որոնք կանցնեն «Մետաքսի ճանապարհի» երթուղիներով։

Armenian Minister of Economic Development participates in Beijing’s Belt and Road Forum for International Cooperation
15 May, 2017
The Armenian delegation to Beijing’s May 14 Belt and Road Forum for International Cooperation comprised Suren Karayan, Minister of Economic Development and Investments, and his deputy Hovhannes Azizyan.
Minister Karayan participated in the plenary session and the panel discussions on "Promoting unrestricted trade" and "Promoting financial integration". The Minister held meetings and discussions with several of his counterparts of various countries. During the conference Karayan also met with executives of different national corporations, and discussed the prospects of investing in Armenia. Leaders of 29 countries, representatives of governments of 130 countries, 70 international organizations and other corporations participate in the conference.
During the conference have been discussed plans to create trade routes, which will pass "Silk Road" routes.