Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նինգբո քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության և ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատի պաշտոնական ներկայացուցչության գրասենյակի բացումը:
Բացման արարողությանը ներկա են եղել բարձրաստիճան պաշտոնյաներ Նինգբոյի քաղաքապետարանից, Նինգբոյի Առևտրային պալատից, հյուրեր և ներկայացուցիչներ տարբեր երկրների դեսպանություններից և միջազգային կազմակերպություններից: ՉԺՀ-ում ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի պաշտոնական ներկայացուցիչն է լինելու Արթուր Եգորյանը:
Գրասենյակը զբաղվելու է հայ-չինական տնտեսական համագործակցության ակտիվացման, հայ գործարարների շահերի պաշտպանության, չինական շուկայում հայկական արտադրանքի առաջմղման և այլ հարցերով:
Գրասենյակի պաշտոնական բացման արարողությանը ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպանության անունից մասնակցել և ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՉԺՀ-ում ՀՀ առևտրական կցորդ Հրանտ Աբաջյանը:

Official representation of the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Armenia and the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia in China has been opened in Ningbo.
Officials from the Municipality and the Chamber of Commerce of Ningbo, as well as other guests and representatives from Embassies and international organizations have attended the opening ceremony.
The official representative of the Chamber of Commerce and Industry of RA to China will be Arthur Yegoryan.
The office will deal with boosting Armenian-¬Chinese economic cooperation, protection of interests of Armenian businessmen, promoting Armenian products in the Chinese markets, etc.
Trade attaché of the Republic of Armenia to the People's Republic of China Hrant Abajyan delivered opening speech on behalf of the Armenian Embassy in China.