Քննարկվել են պանրի արտահանման և մատակարարման հնարավորությունները
Հունիսի 27-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության և Համաշխարհային խմբի անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ համատեղ իրականացվող Հայաստանում ներդրումային միջավայրի բարեփոխումների ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում «Պանրի արտահանման և մատակարարման շղթա» թեմայով:
Քննարկմանը մասնակցել են կաթնամթերքի արտադրության և արտահանման ոլորտում ներգրավված մասնավոր ձեռնարկությունների և համապատասխան պետական մարմինների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում պանրի/կաթնամթերքի արտադրության և արտահանման խթանման գործընթացում առկա խնդիրների լուծման հնարավոր ուղիներն ու միջոցները, ինչպես նաև ոլորտում հնարավոր ներդրումային ծրագրերն ու նախաձեռնությունները:

Within the framework of Investment environment reforms project in Armenia, a meeting-discussion took place on “Cheese export and supply chain” between the Ministry of Economic Development and Investments of RA and the International Finance Corporation (IFC).
The meeting was attended by the representatives of relevant state bodies and private enterprises involved in the production and export of dairy products.
During the meeting the possible ways and means of solving the problems existing in the production and export of cheese/dairy products in Armenia, as well as possible investments projects and initiatives have been discussed.