Սուրեն Կարայանն ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի դեսպանին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հուլիսի 7-ին հանդիպել է Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազուրուկի հետ։
Դեսպան Նազարուկը շնորհավորել է նախարարին վերանշանակման և Կառավարության ծրագրի ընդունման կապակցությամբ։ Սուրեն Կարայանը և Իգոր Նազարուկը քննարկել են հայ-բելառուսական առևտրաշրջանառությունը մեծացնելուն առնչվող հարցեր։ Դեսպանն ընդգծել է, որ կա աճի միտում, և բելառուսական կողմը պատրաստակամ է՝ խթանելու առևտրաշրջանառությունը բոլոր արդոյւնավետ միջոցներով։ Նախարարը և դեսպանը մտքեր են փոխանակել Եվրասիական տնտեսական միության ներսում ներմուծման փոխարինման քաղաքականության իրականացման վերաբերյալ։
Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազուրուկը ու Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են նաև հայ-բելառուսական միջկառավարական նիստի կազմակերպման հարցերին։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այն անցկացնել 2017 աշնան թ․ սկզբին։ Քննարկվել է այս համատեքստում գործարար շրջանակների ներգրավվածությունը։ Սուրեն Կարայանն ընդգծել է, որ չափազանց կարևոր են երկու երկրների գործարարների շփումը և համագործակցությունը, անհրաժեշտ փորձի փոխանակումը։

On july 7, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the Republic of Armenia Igor Nazaruk.
Suren Karayan and Igor Nazaruk discussed issues on increasing the Armenian-Belarusian trade turnover. The ambassador pointed out that there is a tendency of growth, and the Belarusian side is ready to boost trade turnover with all the effective means. The Minister and Ambassador exchanged views on implementation of import substitution policy within Eurasian Economic Union.
The parties also discussed organizational issues on Armenian-Belarusian Intergovernmental session. An arrangement was reached to hold it in the fall of 2017. The involvement of business circles in this context was discussed. Suren Karayan stressed that the cooperation between the businessmen of the two countries and exchange of necessary experience are extremely important.