Աստանայում կանցկացվի Հայաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառում
2017 թվականի օգոստոսի 12-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա, որտեղ օգոստոսի 16-ին ղազախական մշակույթի գործիչների, զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների և բարձրաստիճան պետական պաշտոնյաների մասնակցությամբ «Աստանա expo-2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի կունենա Հայաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառում։
Հայաստանի ազգային օրվա միջոցառման շրջանակներում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որի բանախոսները ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը և Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Արա Խզմալյանն կլինեն։
Ծրագրում ներառված են մի շարք շնորհանդեսներ։ Հայաստանից մեկնած զբոսաշրջության ոլորտի մասնագետները կներկայացնեն Հայաստանը որպես զբոսաշրջային ուղղություն։ Կներկայացվեն նաև ինչպես էքսկուրսիոն ծրագրեր, միջոցառումային զբոսաշրջություն և հանգստյան օրերը Երևանում, այնպես էլ 2017 թվականի միջոցառումների օրացույցը, մասնակիցներին կտրամդրվեն տեղեկատվական բնույթի նյութեր, ինչպես նաև «Պատրաստված է Հայաստանում» նվերներ։
Ազգային օրվա շրջանակներում կկայանա Հայաստանի և հայկական զբոսաշրջային արդյունքի մասին ֆիլմի շնորհանդես։

Event dedicated to the National Day of Armenia will take place in Astana
On August 12, the delegation headed by the Chairperson of the State Committee for Tourism of the Ministry of Economic Development and Investments of RA Zarmine Zeitountsian arrived in Astana, where an event dedicated to the National Day of Armenia will take on August 16.
A press conference with the participation of the Chairperson of the State Committee for Tourism of the Ministry of Economic Development and Investments of RA Zarmine Zeitountsian and the Executive Director of the Tourism Development Foundation of Armenia Ara Khzmalyan will take place within the framework of National Day of Armenia events.
Tour programs, tourism events, schedule of events for 2017 will be represented. The participants will be given information materials, as well as gifts stamped “Made in Armenia”.
Within the framework of the National Day of Armenia, a film about the Armenian tourism product will also be represented.