Սուրեն Կարայանը Իրաքի գյուղատնտեսության նախարարի հետ քննարկել է տնտեսական համագործակցությունը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Իրաքի գյուղատնտեսության նախարար Ֆալահ Հասան Զայդան Ալ-Լուհաիբիին` քննարկելու հայ-իրաքյան տնտեսական համագործակցության օրակարգը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է իրավապայմանագրային դաշտի բարելավումը՝ երկկողմ ներդրումների ներգրավման և առևտրի խթանման նպատակով։
Նախարար Կարայանը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրի բարեփոխումները։ Նախարարն առաջարկել է իրաքյան կողմին դիտարկել Հայաստանը որպես եվրասիական մեծ շուկա մուտք գործելու հարթակ։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև երկու երկների միջև զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորություններին։ Ֆալահ Հասան Զայդան Ալ-Լուհաիբին նշել է, որ Հայաստանը կարող է շատ հրապուրիչ և հետաքրքիր լինել իրաքցի զբոսաշրջիկների համար իր պատմական և գեղատեսիլ զբոսաշրջային ուղղություններով։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Minister of Agriculture of the Republic of Iraq Falah Hassan Zeidan to discuss the agenda of economic cooperation between Armenia and Iraq.
During the meeting the sides discussed the improvement of the legal field for the attraction of bilateral investments and trade promotion.
Minister Karayan represented investment environment reforms being implemented in Armenia. The Minister offered the Iraqi side to consider Armenia as a platform for entry into the Eurasian market.
The sides also touched upon the possibilities of developing cooperation in the field of tourism between the two countries. Falah Hassan Zeidan mentioned that Armenia can be very attractive and interesting for tourists from Iraq with its historic and picturesque tourist destinations.