ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է գյուղտեխնիկայի արտադրություն իրականացնող աշխարհում առաջատար CLAAS ընկերության վաճառքի գծով տարածաշրջանային մենեջեր Թոմաս Շտիգլերի, Կրասնոդարի CLAAS գործարանի տնօրեն Միխայել Ռիթերի հետ՝ քննարկելու ընկերության գործունեությունը Հայաստանում։ Ընկերության ներկայացուցիչները նախարարին հայտնել են, որ հետաքրքրված են «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու ընձեռած հնարավորություններով։
Նախարար Սուրեն Կարայանը գործարարներին ներկայացրել է, թե ինչ արտոնություններ և հնարավորություններ են բացվելու Ազատ տնտեսական գոտում գործող տնտեսվարողների համար։ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը տեղեկացրել է նաև «Մեղրի» և «Արաս» ԱՏԳ-ների միջև համագործակցության հեռանկարի վերաբերյալ։
CLAAS ընկերության ներկայացուցիչները նախարարի հետ քննարկել են նաև հայաստանյան շուկայում ընկերության ներկայության և գործունեության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր։

CLAAS company is interested in implementing activity in “Meghri” free economic zone
The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Regional Export Manager of one of the world's leading manufacturers of agricultural engineering equipment CLAAS company Thomas Stiegler and the Director of CLAAS factory in Krasnodar Mikhail Riter to discuss the activity of the company in Armenia. The representatives of the company informed the Minister that the company is interested in implementing activity in “Meghri” free economic zone.
Minister Suren Karayan presented to businessmen what privileges and opportunities will be delivered to businesses operating in the free economic zone and also informed about the prospects of cooperation between Meghri and Aras FEZs.
Representatives of CLAAS discussed with the Minister issues related to the company's presence and expansion in the Armenian market.