Օտարերկրյա ներդրողները ցանկանում են մուտք գործել «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտի
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է Արա Աբրահամյանի և օտարերկրյա ներդրողների հետ։
Ներդրողները նախարարին հայտնել են, որ հետաքրքրված են գործունեություն ծավալելու «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտում։
Ներդրողները նշել են, որ, հետազոտություն կատարելով ստեղծվող ԱՏԳ-ի վերաբերյալ, եզրահանգել են, որ այն շատ գրավիչ է ներդրումներ կատարելու տեսանկյունից։
Սուրեն Կարայանը գործարարների խնդրանքով ներկայացրել է «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտում բացվող հնարավորությունները բիզնեսի համար։ Նախարարը անդրադարձել է նաև «Արազ» իրանական ԱՏԳ-ի հետ համագործակցության հեռանկարներին։
Գործարարների խոսքով՝ հայկական ազատ տնտեսական գոտին կարող է որպես միջանցք հանդես գալ Իրանի, ԵԱՏՄ-ի և ԵՄ-ի միջև։ Ներդրողները պատրաստակամություն են հայտնել ներդրումներ կատարելու երկու ուղղություններով` արտադրական ձեռնարկություն և ժամանցային ծառայություններ։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received Ara Abrahamyan and foreign investors.
The investors informed the Minister that they are interested in implementing activity in “Meghri” free economic zone.
They said that they conducted a research over the free economic zone and came to a conclusion that the FEZ is very attractive in terms of making investments.
Minister Karayan presented the opportunities for the business in the Meghri FEZ. The Minister also spoke about the cooperation prospects with the Iranian Aras free trade zone.
According to the businessmen, the Armenian free economic zone can serve as a corridor between Iran, the Eurasian Economic Union (EAEU) and the European Union. The investors expressed readiness to make investments in two directions – production enterprise and entertainment services.