ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հոկտեմբերի 25-ին ընդունել է Ղրղզստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Արտյոմ Նովիկովին:
Նախարար Կարայանը նշել է, որ մեծածավալ աշխատանք կա իրականացնելու՝ հայ-ղրղզական տնտեսական համագործակցությունն ընդլայնելու համար, քանի որ ներկայիս առևտրաշրջանառության տեմպերը և ծավալները գոհացուցիչ չեն երկու կողմերի համար:
Ղրղզստանի էկոնոմիկայի նախարար Արտյոմ Նովիկովը շնորհակալություն է հայտնել հայ գործընկերոջը հանդիպման համար և նշել, որ երկու երկրների տնտեսություններն ունեն մի շարք ընդհանրություններ, և այս համատեքստում համագործակցության լուրջ ներուժ կա:
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել ստեղծելու տնտեսական համագործակցության ճանապարհային քարտեզ: Հայկական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել նաև աջակցել Ղրղզստանին ԵՄ GSP+ համակարգին միանալու հարցում` կիսվելով փորձով:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել նաև աջակցելու միմյանց և խորացնելու փոխգործակցությունը ինտեգրացիոն միավորներում, մասնավորապես՝ ԵԱՏՄ շրջանակներում:

Suren Karayan received the Minister of Economy of Kyrgyzstan
On October 25, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Minister of Economy of the Kyrgyz Republic Artem Novikov.
Minister Karayan noted that there is huge activity to implement to expand the Armenian-Kyrgyz economic cooperation, as the current trade turnover rates and volumes are not satisfactory for both sides.
The Minister of Economy of the Kyrgyz Republic Artem Novikov expressed gratitude to Suren Karayan for the meeting and mentioned that the economies of two countries have a number of similarities, and in this context there is a serious potential for cooperation.
The parties agreed to establish a roadmap for economic cooperation. The Armenian side expressed readiness to support the Kyrgyz Republic to access EU GSP+ trade regime sharing its own experience.
The sides also expressed readiness to support each other and deepen cooperation in the integration units, in particular within the framework of the EAEU.