Հայաստանում կհիմնվի գերմանական ներդրումներով նոր բիզնես կենտրոն
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը նոյեմբերի 9-ին ընդունել է գերմանացի ներդրող Բեռնի Զիլդենմանին։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային և գործարար միջավայրի գրավչությունները և հավելել, որ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է ներդրողների հետ քննարկելու աջակցության մեխանզիմները։
Բեռնի Զիլդենմանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին ցուցաբերած ուշադրության համար և տեղեկացրել, որ շուտով Երևանում կբացվի նոր բիզնես կենտրոն, որի ներդրումները կազմել են շուրջ 2 միլիոն դոլար։ Սկզբնական փուլում, ըստ ներդրողի, կստեղծվի 20 նոր աշխատատեղ։ Բեռնի Զիլդենմանի խոսքով՝ իրենք ունեն Հայաստանում ներդրումային գործունեությունը շարունակելու ծրագրեր։

On November 9, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the German investor Berne Zildenman.
During the meeting the Minister represented the attractiveness of Armenia's investment and business environment and added that the Government of Armenia is ready to discuss support tools with investors.
Berne Zildenman expressed gratitude to the Minister for attention and informed that a new business center with the amount of 2 million dollars will soon be opened in Yerevan.
According to the investor, at the initial stage, nearly 20 new workplaces will be created and they have plans to continue investing in Armenia.