Լիբանանցի ներդրողները ցանկանում են կենցաղային տեխնիկայի արտադրություն հիմնել Հայաստանում
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը հանդիպել է լիբանանյան “AC HOLDING” ընկերության բիզնեսի զարգացման գծով տնօրենի հետ՝ քննարկելու իրենց ներդրումային ծրագիրը։ Լիբանանցի ներդրողները հետաքրքրված են Հայաստանում կենցաղային տեխնիկայի արտադրությամբ։
«Շատ ուրախ եմ, որ Բեյրութում մեր վերջին հանդիպումից հետո, այսօր Ձեզ արդեն Երևանում եմ տեսնում։ Լիահույս եմ, որ կշարունակենք մեր գործնական քայլերը այս ներդրումային ծրագրի իրականացման ուղղությամբ», - նշել է Սուրեն Կարայանը։ Նախարար Կարայանի խոսքով՝ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է օժանդակել այս ծրագրի իրականացմանը և մշտապես իր ուշադրության կենտրոնում պահել ներդրումային ծրագրերը։
Կազմակերպության ներկայացուցիչը նշել է, որ ավարտին են մոտեցել տարածքի ձեռքբերման աշխատանքները։ Ավարտական փուլում են նաև կազմակերպության կողմից իրականացվող ուսումնասիրությունները՝ ներդրումային ծրագրի իրականացման հաջորդ քայլերին անցնելու համար։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են պետության օժանդակության գործիքակազմից ներդրողներին առաջարկվող արտոնությունները, ինչպես նաև քննարկվել են այլ արտոնությունների հնարավորությունները։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ներդրողներին փոխանցել իրենց անհրաժեշտ տեղեկատվությունն՝ ուսումնասիրություններն ավարտին հասցնելու համար։

Lebanese investors want to establish household appliances production in Armenia
The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the “AC HOLDING” business development director to discuss their investment program. Lebanese investors are interested in the production of household appliances in Armenia.
“I am very glad that after our last meeting in Beirut, I see you in Yerevan today. I am hopeful that we will continue our practical steps towards the implementation of this investment project,” mentioned Suren Karayan and added that the Government of Armenia is ready to assist in the implementation of the program and keep its focus on investment projects.
The representative of the organization noted that the land owning activities and the research of the organization to move to the next steps in implementing the investment program have been completed.
During the meeting the privileges offered to investors from the state aid instruments have been presented, as well as the possibilities of other privileges were discussed. An arrangement has been reached to deliver to the investors information they need to complete the research.