Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Համաշխարհային բանկի «Գործարարությամբ զբավելը» զեկույցին առնչվող հարցեր։ Այս համատեքստում կողմերը առաջարկներ են ներկայացրել նախարարության և Համաշխարհային բանկի միջև համագործակցության վերաբերյալ։
Սուրեն Կարայանը և Սիլվի Բոսութղոն անդրադարձել են Համաշխարհային բանկի՝ Հայաստանի հետ գործընկերության ռազմավարության ընթացիկ փաստաթղթին։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել քննարկումներ ծավալել նախորդ փաստաթղթի արդյունքների ամփոփման և առաջիկա փաստաթղթի առաջնահերթ ուղղությունների մշակման վերաբերյալ։

On November 14, the Minister of Economy and Investments of RA Suren Karayan received the World Bank Country Manager for Armenia Sylvie Bossoutrot.
Issues on the World Bank's “Doing Business” report have been discussed. In this context, the parties delivered suggestions on cooperation between the Ministry and the World Bank.
Suren Karayan and Sylvie Bossoutrot touched upon the World Bank's current strategy for partnership with Armenia. An arrangement has been reached to organize discussions on the results of the previous document and to elaborate priority directions for the upcoming document.