Սուրեն Կարայանն այցելել է ՄԵՂՐԻ ԱՏԳ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու (ԱՏԳ) տարածք։
Նախարարը ՀՀ վաչապետի գլխավոր խորհրդական Գագիկ Մարտիրոսյանի, ճարտարապետ-շինարարների և գործարարների հետ շրջայց է կատարել գոտու շինհրապարակում։ Սուրեն Կարայանը ծանոթացել է «Մեղրի» ԱՏԳ-ի առաջին փուլի շինարարական աշխատանքների ընթացին, առկա խնդիրներին՝ տեղում տալով համապատասխան լուծումներ։
Շինարարական աշխատանքները գտնվում են ավարտական փուլում: «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտին պատրաստ կլինի բացման դեկտեմբերի 15-ին։

Suren Karayan visited Meghri FEZ
The delegation headed by the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan visited “Meghri” free economic zone area.
The Minister, together with the Chief Adviser to the Prime Minister of RA Gagik Martirosyan, architecture-constructors and businessmen toured the construction site zone. Suren Karayan got acquainted with the construction activities of the first phase of the Meghri FEZ, the existing problems, giving appropriate solutions.
The construction works are in the final stage. "Meghri" Free Economic Zone will be ready to be opened on December 15.