Սուրեն Կարայանը ծանոթացել է «Սյունիք ֆուդի» փորձնական արտադրանքին. արտադրամասն առաջիկա օրերին կգործարկվի
29 Նոյեմբեր, 2017
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի,  ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Գագիկ Մարտիրոսյանի և «ՓՄՁ ներդրումներ» ՈՒՎԿ-ի գործադիր տնօրեն Արթուր Բադալյանի հետ այցելել է «Սյունիք ֆուդ» ընկերության արտադրամաս, որն առաջիկա օրերին կգործարկվի։
Նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը արտադրամասի գործարկումից առաջ ծանոթացել է ընկերության տեխնիկական վերազինման ավարտական գործընթացին և արտադրական հնարավորություններին։
«Սյունիք Ֆուդ» ընկերության տնօրեն Սարմեն Սարգսյանը նախարարին տեղեկացրել է, որ ավարտին են մոտեցել բոլոր նախապատրաստական աշխատանքները: Սուրեն Կարայանը ծանոթացել է առաջին փորձնական արտադրանքին՝ «Սյունիք ֆուդ» մակնշմամբ կոմպոտներին։
Պետություն-մասնավոր համագործակցության շրջանակներում հիմնադրված ընկերության ներդրումային ծրագրի արդյունքում, ըստ սեզոնայնության, կապահվվովի մինչև 250 աշխատատեղ։

Suren Karayan got acquainted with the probationary product of “Syunik Food”: production will be launched soon
29 November, 2017
The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan, together with the Governor of Syunik Region Vahe Hakobyan and the Chief Adviser to the Prime Minister of RA Gagik Martirosyan visited “Syunik Food” company.
The delegation headed by the Minister got acquainted with the process of technical upgrading and production opportunities of the company.
The Director of “Syunik Food” company Sarmen Sargsyan informed the Minister that the preparatory activities have come to an end.
As a result of the investment program of the company established within the framework of public-private partnership, up to 250 workplaces will be created per season.