ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն այսօր ընդունել է M&C SAATCHI մարքեթինգային ընկերության տնօրեն Անիլ Բեդիին։ Վերջինս Հայաստան է ժամանել Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմանդրամի և ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի հրավերով։
Սուրեն Կարայանը հանդիպման ընթացքում Անիլ Բեդիի հետ քննարկել է Հայաստանի ճանաչելիության բարձրացման ուղիները, ծագող խնդիրները, դրանց լուծման եղանակները և ընդհանուր սկզբունքները։
Անիլ Բեդին կիսվել է այս ոլորտում իր ղեկավարած կազմակերպության ունեցած հարուստ փորձով։
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համագործակցությունը Հայաստանի զբոսաշրջության պատասխանատու մարմինների հետ։
M&C SAATCHI ընկերությունը հայտնի կրեատիվ մարքեթիգային ընկերություն է, որը համագործակցել է աշխարհի մի շարք երկրների հետ՝ նրանց ճանաչելիությունը բարձրացնելու ուղղությամբ։ Ընկերության գործունեության ուղղություններից է երկրների ճանաչելիության բարձրացումը, տնտեսական աճի խթանումը և, համապատասխանաբար, զբոսաշրջային այցելությունների թվի աճը։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Director of “M&C SAATCHI” marketing company Aneil Bedi who visited Armenia within the framework of the invitation of the State Committee for Tourism of the Ministry of Economic Development and Investments of RA and Tourism Development Foundation of Armenia.
During the meeting, Suren Karayan discussed with Anil Bedi ways of raising Armenia's awareness, means of solving emerging problems and general principles.
Anil Bedi shared the rich experience of his organization in this area.
At the end of the meeting, the sides reached an arrangement to continue cooperation with tourism authorities in Armenia.
M&C SAATCHI is an outstanding Creative marketing Agency which has cooperated with a number of countries around the world to increase their awareness. One of the activities of the company is to increase the recognition of the countries, the promotion of economic growth and, respectively, the increase in the number of tourist visits.