ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում դեկտեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել գործարարների պարգևատրում։
Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության համակարգում 60-ամյա աշխատանքային գործունեության և ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ «Քանաքեռի կարի ֆաբրիկա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության նախագահ Ազատ Վասիլի Ազատյանին պարգևատրվել է նախարարության փոքր հուշամեդալով:
Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության համակարգում 50-ամյա աշխատանքային գործունեության և ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ «Ջրկոնստրուկցիա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության նախագահ Համլետ Գարսևանի Հայրապետյանին պարգևատվրել է նախարարության փոքր հուշամեդալով:

On December 29, businessmen's award ceremony took place at the Ministry of Economic Development and Investments of RA.
The President of “Kanaker Sewing Factory” LLC Azat Azatyan was awarded with a Ministry's Small Medal for his significant contribution to the Economic Development of Armenia.
The President of “Jrkonstruktsia” LLC Hamlet Hayrapetyan was awarded with a Ministry's Small Medal for his significant contribution to the Economic Development of Armenia.
The awards have been handed by the deputy Minister of Economic Development and Investments of RA Tigran Khachatryan.