Հունվարի 18-ին Հայաստանի զարգացման և ներդրումների կորպորացիայում կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արթուր Բադալյանը և ղեկավար անձնակազմը հանդիպել են Եվրասիական զարգացման բանկի Ակտիվների ու պասիվների գծով տնօրեն Դմիտրի Լադիկով-Ռոևի, Դրամական շուկաներում և արժեթղթերի հետ գործարքների գծով ղեկավար Այտալինա Ժիրկովայի, Վարկավորման դեպարտամենտի ծրագրերի ղեկավար Արման Սաթիևի և Երևանի գրասենյակի տնօրեն Սերգեյ Իգանտովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ 2017 թվականի դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի և Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահ Անդրեյ Բելյանինովի մասնակցությամբ կայացած հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների վերաբերյալ իրականացվող աշխատանքների ընթացքը, այդ թվում՝ Եվրասիական զարգացման բանկից ֆինանսական ռեսուրսների ներգրավմամբ ՀՀ տնտեսվարողներին ֆինանսավորման հնարավորությունը:
Կողմերը համագործակցության առավել խորացման, արդյունավետության բարձրացման, ինչպես նաև փոխգործակցության նոր եզրեր գտնելու պատրաստակամություն են հայտնել:

Meeting with the Eurasian Development Bank colleagues took place at the Development and Investments Corporation of Armenia
19 January, 2018
On January 18, the Executive Director of the Development and Investments Corporation of Armenia Arthur Badalyan met the delegation headed by the Managing Director for Assets and Liabilities of the Eurasian Development Bank Dmitry Ladikov-Roev.
During the meeting, the participants discussed the course of work on the arrangements reached during the meeting to Prime Minister Karen Karapetyan held on December 22, 2017 with the participation of the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan and Chairman of the Board of the Eurasian Development Bank Andrey Belyaninov.
The sides expressed readiness to deepen cooperation, increase efficiency and find new ways of cooperation.