Հունվարի 29-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում տեղի է ունեցել նախարարի առաջին տեղակալ Գարեգին Մելքոնյանի հանդիպումը Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման հարցերով գլխավոր տնօրինության՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են Եվրոպական հանձնաժողովի, Հայասստանի Հանրապետությունում Եվրոպական Միության պատվիրակության, ինչպես նաև ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության համապատասխան ներկայացուցիչները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցության շրջանակներում ԵՄ կողմից Հայաստանին տրամադրվող տեխնիկական և բյուջետային աջակցության ծրագրերին, այդ շրջանակներում 2018թ. ընթացքում նախատեսվող գործընթացներին, դրանց իրականացման քայլերին և համապատասխան իրազեկման միջոցառումներին, ինչպես նաև երկկողմ առավել արդյունավետ համագործակցության շարունակականության ապահովմանն առնչվող հարցեր։

Issues related to EU assistance programs and bilateral cooperation with Armenia have been discussed
On January 29, the First Deputy Minister of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia Garegin Melkonyan received the Head of the Unit of Armenia, Azerbaijan, Belarus and Eastern Partnership of the Directorate-General for Neighbourhood and Enlargement Negotiations of the European Commission Vassilis Maragos.
The meeting was attended by the representatives of the European Commission, the Delegation of the European Union to the Republic of Armenia, as well as the representatives of the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia.
Issues related to the technical and budgetary support programs provided to Armenia by the European Union within the framework of Armenia-EU cooperation, activities for 2018, as well as issues related to the more effective continuity of bilateral cooperation have been discussed during the meeting.