ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի խմբի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ֆինանսների, նորարարության և մրցունակության գլոբալ գործելակերպի ղեկավար Մարիալիզա Մոտտայի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԲ «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի բաղադրիչների ներքո իրականացվող առանձին միջոցառումների առաջնընթացին և հետագա քայլերին առնչվող հարցեր։
Մարիալիզա Մոտտան գոհունակություն է հայտնել ծրագրի իրականացման ընթացիկ արդյունքների վերաբերյալ և շեշտադրել հետագա ակտիվ համագործակցության կարևորությունը։
Սուրեն Կարայանն ընդգծել է, որ ծրագիրն առանցքային նշանակություն ունի Հայաստանի տնտեսության համար, քանի որ այն թիրախավորում է առևտրի և որակի ենթակառուցվածքների բարելավումը, ինչը Հայաստանի կառավարության արտահանելի տնտեսության ձևավորման օրակարգում կարևոր տեղ է զբաղեցնում։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև «Թվային տնտեսություն. Հայաստան» ծրագրի շուրջ։ Քննարկվել է նաև «Ինովացիոն զարգացման ռազմավարություն» փաստաթղթի մշակման գործընթացում Համաշխարհային բանկի հնարավոր դերակատարումը։

Suren Karayan discussed the ongoing projects with the delegation of the World Bank
The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the delegation headed by the Manager of Trade and Competitiveness Global Practice in Latin America and the Caribbean of the World Bank Marialisa Motta.
During the meeting, issues related to the priorities and further steps of World Bank’s “Trade Promotion and Quality Infrastructures” program components have been discussed.
Marialisa Motta expressed satisfaction with the ongoing project implementation and emphasized the importance of further active cooperation.
Suren Karayan mentioned that the program is of key importance for the economy of Armenia as it targets improving trade and quality infrastructure, which is an important part of the Armenian Government's agenda on export-oriented economy formation.
The sides also exchanged views on the project “Digital Economy: Armenia”. The possible role of the World Bank in the development of the “Innovation Development Strategy” document has also been discussed.