ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին։
Նախարարը դեսպանի հետ քննարկել է երկու երկրների տնտեսական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև հայ-բելառուսական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի նիստին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ընթացքը։
Մասնավորապես Սուրեն Կարայանն Իգոր Նազարուկի հետ քննարկել է տրանսպորտային միջոցների հավաքման արտադրամասերի շուրջ համագործակցությունը։ Նշվել է, որ տրանսպորտային և լոգիստիկ ոլորտում փոխգործակցությունն ամրապնդելու նպատակով շուտով Հայաստան կայցելի բելառուսական կողմի աշխատանքային խումբը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել ԵԱՏՄ-ի ներսում ապրանքների ներմուծման փոխարինման գործիքակազմի ձևավորման հարցերին։
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի և Բելառուսի դեսպանի հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Բելառուսի զարգացման բանկի հետ համագործակցության ամրապնդման կարևորությունը։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the Republic of Armenia Igor Nazaruk.
The Minister discussed issues related to the development of economic cooperation between the two countries, as well as the course of arrangements reached during the session of the Armenian-Belarusian intergovernmental commission.
Suren Karayan discussed with Igor Nazaruk the cooperation in production of vehicles. It was noted that the working group of the Belarusian side will soon visit Armenia to strengthen cooperation in transport and logistics.
During the meeting, the sides touched upon the issues regarding the formation of import substitution tools in EAEU and stressed the importance of strengthening cooperation with the Development Bank of Belarus.