Սուրեն Կարայանն ընդունել է Մուհամմադ Ահմադ Հաջ Իբրահիմին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Ահմադ Հաջ Իբրահիմին:
Նախարարը դեսպանի հետ քննարկել է նախորդ տարվա վերջին իր ղեկավարած պատվիրակության այցի արդյունքները։ Սուրեն Կարայանը նշել է, որ ձեռք են բերվել մի շարք առարակայական պայմանավորվածություններ, որոնք կխթանեն թե՛ հայ-սիրական տնտեսական կապերը, և թե՛ ներդրում կունենան Սիրիայի վերակառուցման գործընթացում։
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը և Սիրիայի դեսպանը քննարկել են Հայաստանում և Սիրիայում հայկական արտադրանքի ցուցահանդեսների անցկացման հնարավորությունները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Սիրիայում չարտադրվող արտադրատեսակների համալրման նպատակով հայկական ապրանքների արտահանման հեռանկարները։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Syrian Arab Republic to the Republic of Armenia Mohammed Haj Ibrahim.
The Minister discussed with the Ambassador the results of the visit of the delegation headed by him last year. Suren Karayan noted that a number of arrangements have been reached that will boost the Armenian-Syrian economic ties and will contribute to the reconstruction of Syria.
The Minister of Economic Development and Investments of RA and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Syrian Arab Republic to the Republic of Armenia discussed the possibilities of holding Armenian exhibitions in Syria and Armenia.