Տ. Խաչատրյանը նշանակվել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալ, Ա. Ավանեսյանը` ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի մարտի 6-ի 217-Ա որոշմամբ, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչատրյանը նշանակվել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալ։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի մարտի 6-ի 218-Ա որոշմամբ, Ավագ Ավանեսյանը նշանակվել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ։

Tigran Khachatryan was appointed as the First Deputy Minister of Economic Development and Investments of the RA, Avag Avanesyan was appointed as the Deputy Minister of Economic Development and Investments of the RA
By the decree N 218-A of March 6, 2018 of the Prime Minister of the Republic of Armenia, Tigran Khachatryan was appointed as the First Deputy Minister of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia.
By the decree N 217-A of March 6, 2018 of the Prime Minister, Avag Avanesyan was appointed as the Deputy Minister of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia.