Սուրեն Կարայանը և Հնդկաստանի դեսպանը քննարկել են տնտեսական համագործակցությունը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սանգվան Յոգեշվարին։
Նախարարը նշել է, որ հայ-հնդկական տնտեսական համագործակցության խորացման մեծ ներուժ է տեսնում։
Սուրեն Կարայանը և Սանգվան Յոգեշվարը քննարկել են երկու երկրների միջև փոխգործակցության հնարավորությունները, մասնավորապես` դեղագործության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։
Դեսպան Սանգվան Յոգեշվարը ներկայացրել է, թե ինչ կոնկրետ ծրագրերում կարող են ներգրավվել հնդիկ գործարարները։ Կողմերը քննարկել են նաև համատեղ արդյունաբերական արտադրություններ հիմնելու հեռանկարները։

Сурен Караян и посол Индии обсудили перспективы экономического сотрудничества
Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Армении Сангвана Йогешвара.
В ходе встречи министр отметил, что видит большой потенциал в углублении армяно-индийского экономического сотрудничества.
Сурен Караян и Сангван Йогешвар обсудили возможности взаимодействия между двумя странами, в частности – в фармацевтике и в сфере информационных технологий. Посол Йогешвар рассказал, в какие конкретные проекты могут вовлечься индийские предприниматели.