ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունը և «ԷՄ ՋԻ ԷՄ Փարտներս» ՍՊԸ-ն կնքել են «Ներդրումների խթանման ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր։
Հուշագիրը ստորագրել են ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը և «էմ Ջի էմ Փարտներս» ՍՊԸ-ի նախագահ Գագիկ Խաչիկյանը:
Հուշագրով նախատեսվում է, որ «ԷՄ ՋԻ ԷՄ Փարտներս» ընկերությունը, իր կողմից ներգրավված գործընկերների հետ, ակտիվ գործունեություն կծավալի Հայաստանում ներդրումների խթանման և տնտեսության առանձին ճյուղերում ներդրումային գրավչության և իրավական կարգավորումների վերաբերյալ մանրամասն և համապարփակ տեղեկատվության տարածման ուղղությամբ։ Այս նպատակով, «ԷՄ ՋԻ ԷՄ Փարտներս»-ը մասնավորապես կնախաձեռնի ներդրումների խթանման խնդիրներին նվիրված տեղեկագրի կազմման և հրատարակման աշխատանքների համակարգումը:
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունը պատրաստակամություն է հայտնել օժանդակել ընկերության՝ վերը նշված աշխատանքների իրականացմանը:

Будет подготовлен бюллетень, посвященный вопросам поощрения инвестиций
Министерство экономического развития и инвестиций Республики Армения и ООО «MGM Partners» подписали Меморандум «О сотрудничестве в сфере поощрения инвестиций».
Меморандум был подписан министром экономического развития и инвестиций РА Суреном Караяном и председателем ООО «MGM Partners» Гагиком Хачикяном.
Меморандумом предусмотрено, что компания вместе со своими партнерами развернет активную деятельность по распространению подробной и исчерпывающей информации по поощрению инвестиций в Армении, а также об инвестиционной привлекательности и правовом регулировании в определенных секторах экономики. С этой целью компания «MGM Partners» в частности займется координацией работ по подготовке и публикации информационного бюллетеня, посвященного вопросам поощрения инвестиций.
Министерство экономического развития и инвестиций Республики Армения выразило готовность оказать содействие компании в реализации вышеупомянутых работ.