ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) առառաքելության պատվիրակությանը՝ Հոսեյն Սամիի գլխավորությամբ։
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԱՄՀ ծրագիրը, որն իր բնույթով առանձնահատուկ է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի տնտեսության առաջընթաց զարգացումները: Կողմներն ընդգծել են, որ ծրագրի նոր բնույթը կարող է որպես դրական ազդակ ծառայել ներդրողների համար:
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, նշելով 2017 թվականին արձանագրված աննախադեպ բարձր տնտեսական աճի մասին, շեշտադրել է բարեփոխումների շարունակականության անհրաժեշտությունը։ Ըստ նախարարի՝ Արժույթի միջազգային հիմնադրամը այս գործընթացներում մշտական գործընկեր է: Բարեփոխումների շարունակականությունը հատկապես կարևորվել է ապագայում ավելի բարձր տնտեսական աճի ցուցանիշներ ապահովելու տեսանկյունից:

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the delegation of International Monetary Fund (IMF) headed by Hossein Samiei.
During the meeting IMF program has been discussed, which is unique, taking into consideration the development of Armenian economy. The sides mentioned that the new nature of the program could serve as a positive impetus for investors.
The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan mentioned the economic growth recorded in 2017 and stressed the importance of continuity of reforms. According to the Minister, the International Monetary Fund is a permanent partner in these processes. The continuity of the reforms was particularly highlighted in terms of ensuring higher economic growth indicators in the future.