ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) առառաքելության պատվիրակությանը՝ Հոսեյն Սամիի գլխավորությամբ։
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԱՄՀ ծրագիրը, որն իր բնույթով առանձնահատուկ է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի տնտեսության առաջընթաց զարգացումները: Կողմներն ընդգծել են, որ ծրագրի նոր բնույթը կարող է որպես դրական ազդակ ծառայել ներդրողների համար:
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, նշելով 2017 թվականին արձանագրված աննախադեպ բարձր տնտեսական աճի մասին, շեշտադրել է բարեփոխումների շարունակականության անհրաժեշտությունը։ Ըստ նախարարի՝ Արժույթի միջազգային հիմնադրամը այս գործընթացներում մշտական գործընկեր է: Բարեփոխումների շարունակականությունը հատկապես կարևորվել է ապագայում ավելի բարձր տնտեսական աճի ցուցանիշներ ապահովելու տեսանկյունից:

Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян принял делегацию Международного валютного фонда (МВФ), возглавляемую Гусейном Сами.
В ходе встречи стороны обсудили программу Международного валютного фонда, которая отличается своеобразием, учитывая пoложительные сдвиги в экономике Армении. Собеседники отметили, что своеобразие программы может послужить положительным стимулом для инвесторов.
Министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян, отметив беспрецедентный высокий экономический рост, зарегистрированный в 2017 году, указал на необходимость продолжения реформ. По словам министра, Международный валютный фонд является постоянным партнером в этих процессах. Важность непрерывности реформ была особенно подчеркнута с точки зрения обеспечения более высоких показателей экономического роста в будущем.