ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել չինական New Idea ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Գործարարները նախարարին հայտնել են, որ մտադիր են Հայաստանում ներդրումներ կատարել ջրերի արտադրության ոլորտում։ Ներդրողներն ընդգծել են, որ հայկական հանքային ջրերը շատ բարձորակ են, ինչն էլ վստահություն է ներշնչում, որ իրենց արտադրությունը կհաջողի։ Ներդրողների ներկայացմամբ՝ ծրագիրը կունենա նաև սոցիալական ուղղվածություն արտադրամասի մերձակա համայնքների համար։
Նախարար Սուրեն Կարայանը նշել է, որ նախարարության ողջ թիմը պատրաստ է օժանդակել ներդրողներին Հայաստանում իրենց գործունության ողջ ընթացքում և ներդրումային ծրագրի շրջանակներում քննարկել արտոնությունների տրամադրման հնարավորությունները։

Китайские инвесторы намерены заняться в Армении производством воды
Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян встретился с представителями китайской компании New Idea.
Предприниматели сообщили министру о своем намерении инвестировать в сфере производства воды в Армении. Они подчеркнули, что в Армении высококачественные минеральные воды, и это придает им уверенности в том, что их производство будет успешным. Они также заверили, что их проект будет иметь и социальную направленность для общин, находящихся вблизи предполагаемого производства.
Министр Сурен Караян отметил, что министерство готово оказать всяческую поддержку инвесторам на протяжении всей их деятельности в Армении и в рамках инвестиционного проекта обсудить возможности предоставления льгот.