ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել չինական New Idea ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Գործարարները նախարարին հայտնել են, որ մտադիր են Հայաստանում ներդրումներ կատարել ջրերի արտադրության ոլորտում։ Ներդրողներն ընդգծել են, որ հայկական հանքային ջրերը շատ բարձորակ են, ինչն էլ վստահություն է ներշնչում, որ իրենց արտադրությունը կհաջողի։ Ներդրողների ներկայացմամբ՝ ծրագիրը կունենա նաև սոցիալական ուղղվածություն արտադրամասի մերձակա համայնքների համար։
Նախարար Սուրեն Կարայանը նշել է, որ նախարարության ողջ թիմը պատրաստ է օժանդակել ներդրողներին Հայաստանում իրենց գործունության ողջ ընթացքում և ներդրումային ծրագրի շրջանակներում քննարկել արտոնությունների տրամադրման հնարավորությունները։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the representatives of Chinese “New Idea” company.
The businessmen told the Minister that they intend to invest in water production in Armenia. The investors mentioned that mineral waters in Armenia have very high quality, which inspires confidence that their production will succeed. According to the investor, the project will also have social orientation for the near communities.
Minister Karayan mentioned that the whole team of the Ministry is ready to assist investors in Armenia and discuss the possibility of delivering privileges within the framework of the investment program.