Քննարկվել է երկրի մակրոտնտեսական շրջանակը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) առաքելության պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկրի երկարաժամկետ մակրոտնտեսական շրջանակը, տնտեսական աճի միտումները և հնարավոր զարգացումները։ Քննարկման մասնակիցները մասնավորապես անդրադարձել են արդյունաբերության ոլորտի ենթաճյուղերում միջնաժամկետ կանխատեսումներին։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ մինչ ԱՄՀ հաջորդ առաքելություն կողմերը ներքին քննարկումներ կանցկացնեն, կճշգրտեն գնահատումները և վերջնական արդյունքները կհամադրեն հանդիպման ժամանակ։

Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян принял делегацию миссии Международного валютного фонда (МВФ).
В ходе встречи стороны обсудили долгосрочные макроэкономические вопросы страны, тенденции экономического роста и возможные варианты развития. Участники встречи в частности коснулись среднесрочных прогнозов в отраслевых подразделениях промышленности.
Была достигнута также договоренность о том, что до следующей миссии МВФ стороны проведут внутренние обсуждения, уточнят оценки и во время встречи сопоставят конечные результаты.