Քննարկվել է երկրի մակրոտնտեսական շրջանակը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) առաքելության պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկրի երկարաժամկետ մակրոտնտեսական շրջանակը, տնտեսական աճի միտումները և հնարավոր զարգացումները։ Քննարկման մասնակիցները մասնավորապես անդրադարձել են արդյունաբերության ոլորտի ենթաճյուղերում միջնաժամկետ կանխատեսումներին։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ մինչ ԱՄՀ հաջորդ առաքելություն կողմերը ներքին քննարկումներ կանցկացնեն, կճշգրտեն գնահատումները և վերջնական արդյունքները կհամադրեն հանդիպման ժամանակ։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the delegation of International Monetary Fund (IMF).
During the meeting, the parties discussed the long-term macroeconomic framework, economic growth tendencies and possible developments. The participants of the discussion touched upon the mid-term forecasts in industry sub-branches.
An arrangement has been reached that the sides will hold internal discussions before the next IMF mission visit, assess the evaluations and finalize the results at the meeting.