ՀՀ տնտեսական զարգացման և նեդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն այսօր այցելել է հայկական «Սալի» ապրանքանիշը ներկայացնող «Զեննի» ընկերության արտադրամաս՝ ծանոթանալու ընկերության գործունեությանը։
Ընկերության հիմնադիր Բեգլար Իգնատյանը նախարարին ներկայացրել է ընկերության արտադրական հնարավորությունները և նոր սարքավորումները, որոնք գործարարի խոսքով՝ բարձրացրել են արտադրողականությունը և արտադրանքի որակական հատկանիշները։ Նախարարին ներկայացվել է նաև «Զեննի» ընկերության նոր՝ «Իգնատյան» ապրանքանիշը։
Նախարար Սուրեն Կարայանի հետ ընկերության ներկայացուցիչները քննարկել են արտաքին շուկաներում արտադրանքի առաջմղման հնարավորությունները, արտադրության ընդլայնմանը և առաջիկա ծրագրերին առնչվող հարցեր։
Բեգլար Իգնատյանը նշել է, որ իրենց բիզնես նպատակն է՝ աշխարհին ճանաչելի դարձնել Հայաստանի բարձրորակ կաշվե իրերի արտադրանքը։
Ապրանքանիշի հիմնադիրը նշել է, որ նախօրեին կառավարության կողմից տրամադրված ներմուծվող սարքավորումների և հումքի մաքսատուրքից ազատման արտոնությունը կթեթևացնի իրենց բիզնեսի բեռը։ Գործարարը նախարարին փոխանցել է ընկերության շնորհակալագիրը բիզնեսին աջակցելու համար և հայտնել իր երախտագիտությունը արդյունավետ համագործակցության համար։
Ընկերությունը 2017 թվականին ունեցել է արտադրանքի 8,5% աճ։ Պատրաստի արտադրանքն արտահանվել է ԵԱՏՄ երկրներ, այն իրացվել է նաև հայաստանյան շուկայում։

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan visited “Zenni” company, which represents the Armenian “Sali” brand to get acquainted with the company's activity.
The founder of the company Beglar Ignatyan represented to the Minister the company's production capabilities and new equipment, which, according to the businessman, have raised productivity and product quality. The new “Ignatyan” brand has also been represented to the Minister.
Minister Suren Karayan and the representatives of the company discussed issues related to product promotion in the foreign markets, expansion of production and upcoming programs.
Beglar Ignatyan noted that their business purpose is to make the high-quality leather products of Armenia famous to the world.
The company production volume has grown by 8.5% in 2017. The products have also been exported to EAEU countries.