ՀՀ տնտեսական զարգացման և նեդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն այսօր այցելել է հայկական «Սալի» ապրանքանիշը ներկայացնող «Զեննի» ընկերության արտադրամաս՝ ծանոթանալու ընկերության գործունեությանը։
Ընկերության հիմնադիր Բեգլար Իգնատյանը նախարարին ներկայացրել է ընկերության արտադրական հնարավորությունները և նոր սարքավորումները, որոնք գործարարի խոսքով՝ բարձրացրել են արտադրողականությունը և արտադրանքի որակական հատկանիշները։ Նախարարին ներկայացվել է նաև «Զեննի» ընկերության նոր՝ «Իգնատյան» ապրանքանիշը։
Նախարար Սուրեն Կարայանի հետ ընկերության ներկայացուցիչները քննարկել են արտաքին շուկաներում արտադրանքի առաջմղման հնարավորությունները, արտադրության ընդլայնմանը և առաջիկա ծրագրերին առնչվող հարցեր։
Բեգլար Իգնատյանը նշել է, որ իրենց բիզնես նպատակն է՝ աշխարհին ճանաչելի դարձնել Հայաստանի բարձրորակ կաշվե իրերի արտադրանքը։
Ապրանքանիշի հիմնադիրը նշել է, որ նախօրեին կառավարության կողմից տրամադրված ներմուծվող սարքավորումների և հումքի մաքսատուրքից ազատման արտոնությունը կթեթևացնի իրենց բիզնեսի բեռը։ Գործարարը նախարարին փոխանցել է ընկերության շնորհակալագիրը բիզնեսին աջակցելու համար և հայտնել իր երախտագիտությունը արդյունավետ համագործակցության համար։
Ընկերությունը 2017 թվականին ունեցել է արտադրանքի 8,5% աճ։ Պատրաստի արտադրանքն արտահանվել է ԵԱՏՄ երկրներ, այն իրացվել է նաև հայաստանյան շուկայում։

Министр Сурен Караян посетил армянское обувное предприятие
Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян сегодня посетил производственный цех компании «Зенни», представляющей армянский бренд «Сали». Целью визита министра было ознакомление с деятельностью предприятия.
Основатель компании Беглар Ингатян представил министру производственные возможности и новое оборудование компании, которое, по словам бизнесмена, способствовало повышению производительности и качества продукции. Министру также был представлен новый бренд компании «Игнатян».
Министр Сурен Караян и сотрудники компании обсудили вопросы, связанные с возможностями продвижения продукции компании на внешних рынках и расширения производства, а также вопросы, касающиеся будущих проектов.
Беглар Игнатян отметил, что бизнес-цель компании – сделать армянскую высококачественную продукцию из натуральной кожи известной в мире.
Основатель армянского бренда отметил, что предоставленные на днях со стороны Правительства Армении льготы в виде освобождения от выплаты таможенных пошлин за ввозимое оборудование и сырье, значительно облегчат бремя их бизнеса. Предприниматель передал министру благодарственную грамоту предприятия за содействие бизнесу и выразил признательность за плодотворное сотрудничество.
В 2017 году компания достигла роста производства на 8,5%. Готовая продукция была экспортирована в страны ЕАЭС, а также реализована на армянском рынке.