Սուրեն Կարայանն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին` վերջինիս Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Սուրեն Կարայանը հանդիպման ընթացքում նշել է, որ Իվան Վոլինկինը կարևոր ներդրում է ունեցել հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման գործում և շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի տնտեսական ոլորտում իր ունեցած ավանդի համար:
Կողմներն ընդգծել են, որ վերջին տարիներին հաջողել են եվրասիական ինտեգրման գործընթացները: Սուրեն Կարայանը և Իվան Վոլինկինը դրական են համարել նաև երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության տեմպերը և ցուցանիշները՝ հավելելով, որ դեռևս չիրացված ներուժ կա: Այդ համատեքստում քննարկվել են արդյունաբերության ոլորտում ձեռնարկվող քայլերը, ընդհանուր արտահանման և երրորդ երկրներից ներմուծման փոխարինման հնարավորությունները:
Իվան Վոլինկինը նշել է, որ դրական միտումներ են արձանագրվում նաև զբոսաշրջության ոլորտում: Դեսպանի հավաստմամբ՝ ռուս զբոսաշրջիկները տարեց տարի ավելի են հետաքրքրվում Հայաստանով՝ որպես զբոսաշրջային ուղղություն:
Հանդիպման ավարտին Իվան Վոլինկինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Կարայանին արդյունավետ համագործակցության համար:

Исполняющий обязанности министра экономического развития и инвестиций Республики Армения Сурен Караян принял Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Армении Ивана Волынкина по случаю завершения его дипломатической миссии в Армении.
В ходе встречи Сурен Караян отметил, что Иван Волынкин приложил значительные усилия в укрепление армяно-российских экономических отношений и выразил благодарность за его существенный вклад в сферу экономики Армении.
Стороны подчеркнули, что в последние годы наблюдаются положительные тенденции в интеграционных процессах ЕАЭС. Сурен Караян и Иван Волынкин также положительно оценили темпы роста и показатели торговооборота между Арменией и Россией, добавив при этом, что есть еще нереализованный потенциал. В этом контексте обсуждались шаги, предпринятые в сфере промышленности, а также возможности для общего экспорта и замены импорта из третьих стран.
Иван Волынкин отметил, что заметны позитивные тенденции также в сфере туризма. По словам посла, российские туристы все чаще интересуются Арменией в качестве туристического направления.
В конце встречи Иван Волынкин поблагодарил исполняющего обязанности министра экономического развития и инвестиций Сурена Караяна за плодотворное сотрудничество.