Սուրեն Կարայանն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին` վերջինիս Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Սուրեն Կարայանը հանդիպման ընթացքում նշել է, որ Իվան Վոլինկինը կարևոր ներդրում է ունեցել հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման գործում և շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի տնտեսական ոլորտում իր ունեցած ավանդի համար:
Կողմներն ընդգծել են, որ վերջին տարիներին հաջողել են եվրասիական ինտեգրման գործընթացները: Սուրեն Կարայանը և Իվան Վոլինկինը դրական են համարել նաև երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության տեմպերը և ցուցանիշները՝ հավելելով, որ դեռևս չիրացված ներուժ կա: Այդ համատեքստում քննարկվել են արդյունաբերության ոլորտում ձեռնարկվող քայլերը, ընդհանուր արտահանման և երրորդ երկրներից ներմուծման փոխարինման հնարավորությունները:
Իվան Վոլինկինը նշել է, որ դրական միտումներ են արձանագրվում նաև զբոսաշրջության ոլորտում: Դեսպանի հավաստմամբ՝ ռուս զբոսաշրջիկները տարեց տարի ավելի են հետաքրքրվում Հայաստանով՝ որպես զբոսաշրջային ուղղություն:
Հանդիպման ավարտին Իվան Վոլինկինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Կարայանին արդյունավետ համագործակցության համար:

The Acting Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Ivan Volynkin who finishes diplomatic mission in Armenia.
During the meeting Suren Karayan mentioned that Ivan Volynkin had an important contribution to the strengthening of the Armenian-Russian economic relations and expressed gratitude for his contribution.
The sides underlined that during the recent years Eurasian integration processes have been succeeded. Suren Karayan and Ivan Volynkin also positively assessed the indicators of trade between the two countries, adding that there is still unrealized potential. In this context, the steps taken in the industry, as well as the opportunities for the common export and import substitution from third countries have been discussed.
Ivan Volynkin mentioned that positive tendencies are also registered in the sphere of tourism. According to the Ambassador, Russian tourists are more interested in Armenia as a tourism destination year after year.
At the end of the meeting, Ivan Volynkin expressed gratitude to the Acting Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan for cooperation.