Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությունը ներկայացվել է «ATM Dubai 2018» զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
Ապրիլի 22-ից 25-ը Հայաստանը մասնակցել է Դուբայում կայացած «ATM Dubai 2018» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին՝ 7 զբոսաշրջային օպերատորների միասնական տաղավարով։
«ATM Dubai 2018» զբոսաշրջային ցուցահանդեսի շրջանակներում, բանակցությունների արդյունքում, հայաստանյան զբոսաշրջային ընկերություններին հնարավորություն է ընձեռնվել մասնակցելու B2B ձևաչափով միջոցառումներին:
Միջոցառմանը, որը լավ հնարավորություն էր զբոսաշրջային ընկերություններիի համար գործնական կապեր հաստատելու հետագա համագործակցության համար, ներկա են եղել ավելի քան 200 պոտենցիալ գնորդներ, զբոսաշրջային գործակալությունների, ընկերությունների տնօրեններ, ավիաընկերությունների ներկայացուցիչներ, ովքեր հետաքրքրված են զբոսաշրջային տարբեր ուղղություններով։
Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամը մրցութային կարգով ընդգրկվել է «Speed Networking» միջոցառման մասնակիցների ցուցակում, նպատակ ունենալով հանդիպումներ իրականացնել զբոսաշրջության տարբեր ոլորտներով հետաքրքրված օտարերկրյա բլորգերների, լրագրողների հետ, ներկայացնել Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությունները, տուրիստական ուղղությունները և միջազգային ասպարեզում բարձրացնել Հայաստանի ճանաչելիությունը։
Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամն արդեն իսկ ամրագրել է մի շարք հանդիպումներ զբոսաշրջային ուղղվածություն ունեցող ֆիլմարտադրող ընկերությունների, փառատոնների կազմակերպիչների, WTM, ATM, IGTM և մի շարք այլ համաշխարհային զբոսաշրջային ցուցահանդեսների վաճառքի բաժնի, PR գործակալությունների ներկայացուցիչների, օտարալեզու ամսագրերի, լրատվական կազմակերպությունների, օտարերկրյա մի շարք բլոգերների, լրագրողների հետ։
«ATM Dubai 2018» ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպվել է 2018 թվականի զբոսաշրջության զարգացման ծրագրի շրջանակներում՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի աջակցությամբ՝ Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի կողմից և մասնավոր հատվածի հետ համագործակցությամբ:

On April 22-25, Armenia participated in “ATM Dubai 2018” international tourism exhibition with a unified pavilion of 7 tour operators.
Within the framework of the “ATM Dubai 2018” tourism exhibition, as a result of negotiations, Armenian tour companies have been provided with the opportunity to participate in B2B format events.
The event, which was a good opportunity for further cooperation for tour companies, was attended by more than 200 potential customer, travel agencies, directors of companies, airline companies interested in different tourism destinations.
The Armenian Tourism Development Foundation is included in the list of participants of the "Speed Networking" event, with the purpose of holding meetings with foreign bloggers and journalists interested in different spheres of tourism, presenting tourism attractiveness of Armenia, tourism destinations and raising Armenia's popularity in the international arena.
The Armenian Tourism Development Foundation has already set up a number of meetings with tourism-oriented filmmaking companies, festival organizers, WTM, ATM, IGTM and a number of other global tourism exhibitors, PR agencies, foreign magazines, news organizations, foreign bloggers and journalists.
Armenia's participation in the “ATM Dubai 2018” exhibition was organized within the framework of the Tourism Development Program for 2018, with the support of the State Committee for Tourism of the Ministry of Economic Development and Investments of RA, the Armenian Tourism Development Foundation and private sector.