Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությունը ներկայացվել է «ATM Dubai 2018» զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
Ապրիլի 22-ից 25-ը Հայաստանը մասնակցել է Դուբայում կայացած «ATM Dubai 2018» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին՝ 7 զբոսաշրջային օպերատորների միասնական տաղավարով։
«ATM Dubai 2018» զբոսաշրջային ցուցահանդեսի շրջանակներում, բանակցությունների արդյունքում, հայաստանյան զբոսաշրջային ընկերություններին հնարավորություն է ընձեռնվել մասնակցելու B2B ձևաչափով միջոցառումներին:
Միջոցառմանը, որը լավ հնարավորություն էր զբոսաշրջային ընկերություններիի համար գործնական կապեր հաստատելու հետագա համագործակցության համար, ներկա են եղել ավելի քան 200 պոտենցիալ գնորդներ, զբոսաշրջային գործակալությունների, ընկերությունների տնօրեններ, ավիաընկերությունների ներկայացուցիչներ, ովքեր հետաքրքրված են զբոսաշրջային տարբեր ուղղություններով։
Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամը մրցութային կարգով ընդգրկվել է «Speed Networking» միջոցառման մասնակիցների ցուցակում, նպատակ ունենալով հանդիպումներ իրականացնել զբոսաշրջության տարբեր ոլորտներով հետաքրքրված օտարերկրյա բլորգերների, լրագրողների հետ, ներկայացնել Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությունները, տուրիստական ուղղությունները և միջազգային ասպարեզում բարձրացնել Հայաստանի ճանաչելիությունը։
Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամն արդեն իսկ ամրագրել է մի շարք հանդիպումներ զբոսաշրջային ուղղվածություն ունեցող ֆիլմարտադրող ընկերությունների, փառատոնների կազմակերպիչների, WTM, ATM, IGTM և մի շարք այլ համաշխարհային զբոսաշրջային ցուցահանդեսների վաճառքի բաժնի, PR գործակալությունների ներկայացուցիչների, օտարալեզու ամսագրերի, լրատվական կազմակերպությունների, օտարերկրյա մի շարք բլոգերների, լրագրողների հետ։
«ATM Dubai 2018» ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպվել է 2018 թվականի զբոսաշրջության զարգացման ծրագրի շրջանակներում՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի աջակցությամբ՝ Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի կողմից և մասնավոր հատվածի հետ համագործակցությամբ:

Туристическая привлекательность Армении была представлена на выставке ATM Dubai 2018
С 22 по 25 апреля Армения участвовала на проходящей в Дубае международной туристической выставке «ATM Dubai 2018», где была представлена единым павильоном  с участием 7 туристических операторов.
В рамках туристической выставки «ATM Dubai 2018», в результате переговоров, армянским туркомпаниям была предоставлена возможность участвовать в мероприятиях формата B2B.
На мероприятии, которое явилось хорошей возможностью для туркомпаний с точки зрения установления деловых контактов с целью дальнейшего сотрудничества, участвовали более 200 потенциальных покупателей, туристические агентства, директора компаний, представители авиакомпаний, заинтересованные в различных туристических направлениях.
Фонд развития туризма Армении в конкурсном порядке был включен в список участников мероприятия «Speed Networking», с целью проведения встреч с иностранными блогерами и журналистами, заинтересованными различными сферами туризма, а также ознакомления участников с туристической привлекательностью Армении, туристическими направлениями и повышения популярности Армении на международной арене.
Фонд развития туризма Армении наметил ряд встреч с компаниями-кинопроизводителями, ориентированными на туризм, организаторами фестивалей, представителями торговых отделов WTM, ATM, IGTM и других всемирных туристических выставок, представителями PR-агентств, иностранных журналов, информационных агентств, с зарубежными блоггерами и журналистами.
Участие Армении в выставке «ATM Dubai 2018» было организовано в рамках Программы развития туризма 2018 года Фондом развития туризма Армении, в сотрудничестве с частным сектором, при поддержке Государственного комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА.