Արծվիկ Մինասյանը մասնակցել է «Շինարարություն և ինտերիեր» միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը
Մայիսի 18-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը YerevanExpo ցուցահանդեսային համալիրում մասնակցել է «Շինարարություն և ինտերիեր 2018» 11-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Ողջունելով կազմակերպիչներին և մասնակիցներին՝ նախարարը նշել է նման միջոցառումների կարևորությունը, ինչը ռեալ հնարավորություն է գործընկերային կապեր հաստատելու, ներդրումներ ապահովելու, փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը խթանելու, ոլորտում նորարարական լուծումները հաջողությամբ կիրառելու համար։
«Նորարարական տնտեսությունը լինելու է կառավարության տնտեսական քաղաքականության կենտրոնական հենասյունը»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը, միաժամանակ հատկանշելով ոլորտի զարգացման գործում շրջակա միջավայրի պահպանության նշանակությունը, առանց որի չի կարող լինել երաշխավորված տնտեսական առաջընթաց և ապագա։
Նախարարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացվող մի շարք ապրանքատեսակներին ու ծառայություններին։
Եռօրյա ցուցահանդեսին մասնակցում են Հայաստանի և արտերկրի շուրջ 120 ընկերությունների ներկայացուցիչներ, այդ թվում, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Իրանից, Չինաստանից և այլ երկրներից։

18 мая министр экономического развития и инвестиций РА Арцвик Минасян принял участие в торжественной церемонии открытия 11-ой международной специализированной выставки «Строительство и интерьер 2018» в выставочном комплексе «Ереван Экспо».
Приветствуя организаторов и участников выставки, министр отметил важность подобных мероприятий, которые предоставляют реальную возможность для установления деловых партнерских связей, привлечения инвестиций, продвижения малого и среднего бизнеса, успешного применения инновационных решений в отрасли.
«Инновационная экономика станет главным стержнем экономической политики правительства», - сказал Арцвик Минасян, подчеркнув при этом важность охраны окружающей среды при развитии отрасли, без чего не может быть гарантированного экономического прогресса и будущего.
Министр посетил выставочные павильоны, ознакомился с рядом представленной продукции и услуг.
В трехдневной выставке принимают участие представители более 120 компаний из Армении и зарубежа, в том числе Грузии, России, Беларуси, Ирана, Китая и других стран.