Արծվիկ Մինասյանը մասնակցել է «Շինարարություն և ինտերիեր» միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը
Մայիսի 18-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը YerevanExpo ցուցահանդեսային համալիրում մասնակցել է «Շինարարություն և ինտերիեր 2018» 11-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Ողջունելով կազմակերպիչներին և մասնակիցներին՝ նախարարը նշել է նման միջոցառումների կարևորությունը, ինչը ռեալ հնարավորություն է գործընկերային կապեր հաստատելու, ներդրումներ ապահովելու, փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը խթանելու, ոլորտում նորարարական լուծումները հաջողությամբ կիրառելու համար։
«Նորարարական տնտեսությունը լինելու է կառավարության տնտեսական քաղաքականության կենտրոնական հենասյունը»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը, միաժամանակ հատկանշելով ոլորտի զարգացման գործում շրջակա միջավայրի պահպանության նշանակությունը, առանց որի չի կարող լինել երաշխավորված տնտեսական առաջընթաց և ապագա։
Նախարարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացվող մի շարք ապրանքատեսակներին ու ծառայություններին։
Եռօրյա ցուցահանդեսին մասնակցում են Հայաստանի և արտերկրի շուրջ 120 ընկերությունների ներկայացուցիչներ, այդ թվում, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Իրանից, Չինաստանից և այլ երկրներից։

Artsvik Minasyan participated in “Construction and Interior” international exhibition
On May 18, the Minister of Economic Development and Investments of RA Artsvik Minasyan took part in the opening ceremony of the 11th International Specialized Exhibition “Construction and Interior 2018” at the YerevanExpo exhibition complex.
Welcoming the organizers and participants of the exhibition, the Minister stressed the importance of such events, which is a real opportunity for developing partnerships, investments, promotion of small and medium-sized businesses and successful application of innovative solutions in the field.
“Innovative economy will be the central pillar of the Government's economic policy,” said Artsvik Minasyan at the same time pointing out the importance of environmental protection in the field of sectoral development, without which economic progress and cannot be guaranteed.
The Minister toured the exhibition pavilions, got acquainted with a number of products and services.
Representatives of over 120 Armenian and foreign companies from Georgia, Russia, Belarus, Iran, China and other countries are participating in the three-day exhibition.