Մայիսի 24-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում կայացել է հանդիպում Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դմիտրի Գվինդաձեի հետ։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել ՎԶԵԲ-Հայաստան ռազմավարությանը և առաջնահերթ ուղղություններին առնչվող հարցերին։ Քննարկվել են ՓՄՁ-ների գործունեության բարելավմանը, մասնավորապես, ձեռնարկությունների թափանցիկ աշխատելաոճին, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, ներդրումային ծրագրերին, ՎԶԵԲ-ի հնարավոր աջակցությանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպման ավարտին կողմերը ևս մեկ անգամ հայտնել են համագործակցության շարունակականության և համատեղ աշխատանքին միտված իրենց պատրաստակամությունը։

On May 24, a meeting with the Head of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) office in Armenia Dimitri Gvindadze took place at the Ministry of Economic Development and Investments of RA.
During the meeting the sides touched upon the issues related to the EBRD-Armenia strategy and priority directions. Issues on the improvement of SME activity, in particular, transparency of enterprises, anti-corruption, investment projects, possible support of EBRD have been discussed.
At the end of the meeting the sides once again expressed readiness for cooperation and joint activity.