Մայիսի 29-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների պատասխանատու անձինք։ Քննարկվել են ՓՄՁ-ներին, արտահանման խթանմանը, պետություն-մասնավոր հատված գործընկերությանը, ֆինանսական հատվածին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Նախարարը հավաստիացրել է լայնամասշտաբ խորքային բարեփոխումներ իրականացնելու պատրաստակամությունը և ներկայացրել կատարվող փոփոխությունների ընթացքը, նշելով դրանց իրագործման համար ՀԲ աջակցության կարևորությունը։
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ներդրումների ներգրավման գործընթացին, ոլորտի օրենսդրական աշխատանքներում խորհրդատվական արդյունավետ քաղաքականությանը։ Մտքեր են փոխանակվել տեղեկատվության հասանելիության և հանրության համար տեսանելի և դյուրին աշխատաոճի անհրաժեշտության մասին։

On May 29, the Minister of Economic Development and Investments of RA Artsvik Minasyan received the representatives of the World Bank.
The officials of the Ministry attended the meeting. A range of issues related to SMEs, export promotion, public-private partnership and financial sector have been discussed.
The Minister assured readiness to carry out large-scale reforms and presented the course of the changes, mentioning the importance of the World Bank support for its implementation.
Issues on investment attraction, effective advisory policy in legislative field have been discussed. Ideas on access to information and the need of visible activity for public have been exchanged.