Մայիսի 29-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների պատասխանատու անձինք։ Քննարկվել են ՓՄՁ-ներին, արտահանման խթանմանը, պետություն-մասնավոր հատված գործընկերությանը, ֆինանսական հատվածին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Նախարարը հավաստիացրել է լայնամասշտաբ խորքային բարեփոխումներ իրականացնելու պատրաստակամությունը և ներկայացրել կատարվող փոփոխությունների ընթացքը, նշելով դրանց իրագործման համար ՀԲ աջակցության կարևորությունը։
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ներդրումների ներգրավման գործընթացին, ոլորտի օրենսդրական աշխատանքներում խորհրդատվական արդյունավետ քաղաքականությանը։ Մտքեր են փոխանակվել տեղեկատվության հասանելիության և հանրության համար տեսանելի և դյուրին աշխատաոճի անհրաժեշտության մասին։

29 мая министр экономического развития и инвестиций РА Арцвик Минасян встретился с представителями консультативной миссии Группы Всемирного банка.
На встрече присутствовали ответственные лица соответствующих подразделений министерства. Был обсужден ряд вопросов, касающихся развития малого и среднего предпринимательства, продвижения экспорта, государственно-частного партнерства, финансового сектора и др.
Министр Минасян заверил в готовности провести глубокие масштабные реформы и представил процесс осуществляемых изменений, отметив при этом важность поддержки Всемирного банка для их реализации.
В ходе встречи было уделено внимание процессу привлечения инвестиций, эффективной консультативной политике в законодательной работе по отрасли. Стороны обменялись мнениями относительно необходимости доступности информации, публичного и удо ного стиля работы.