ՌԴ Վլադիմիր քաղաքում կայացել է միջտարածաշրջանային 6-րդ տնտեսական համաժողովը
Հունիսի 1-ից 3-ը ՌԴ Վլադիմիր քաղաքում կայացել է միջտարածաշրջանային 6-րդ տնտեսական համաժողովը, որին ներկա էին ՌԴ կառավարության, բիզնեսի, բանկային համակարգի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև պատվիրակություններ 20 երկրներից: Մասնավորապես, համաժողովի աշխատանքին մասնակցել են ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի, տնտեսական զարգացման, ֆինանսների, տրանսպորտի նախարարների տեղակալներ, Ռուսաստանի տարածաշրջանների ղեկավարներ, Ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ներկայացուցիչներ և այլն:
Համաժողովին մասնակցել է նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ առևտրային ներկայացուցչ Կարեն Ասոյանը, ով լիագումար նիստում իր ելույթի և «կլոր սեղանների» քննարկումների ժամանակ ներկայացրել է Հայաստանի մի շարք ներդրումային ծրագրեր, մասնավորապես, «Մեղրի» ԱՏԳ ծրագիրը, ինչպես նաև այն լայն հնարավորությունները, որոնք ստեղծվել են ՌԴ ընկերությունների հետ արդյունաբերական կոոպերացիայի համար՝ երրորդ երկրներ համատեղ արտահանման նպատակով։
Հայկական կողմի առաջարկություններով հետաքրքրություն են ցուցաբերել Վլադիմիրի մարզի մի շարք արդյունաբերական ձեռնարկություններ, մասնավորապես՝ հաստոցներ արտադրող «ԿՄԶ» («КМЗ») գործարանի, էլեկտրատեխնիկական սարքերի արտադրության «Յուրև-Պոլսկիյ զավոդ «Պրոմսվյազ» («Юрьев-Польский завод «Промсвязь») գործարանի ղեկավարությունը և այլն։

С 1 по 3 июня в городе Владимир (Российская Федерация) состоялся 6-й межрегиональный экономический форум, на котором приняли участие представители Правительства РФ, бизнеса, банковской сферы, а также делегации из 20 государств. В частности, в работе форума приняли участие заместители министров промышленности и торговли, экономического развития, финансов, транспорта РФ, руководители регионов РФ, представители Фонда прямых инвестиций и др.
В работе форума принял участие также Торговый представитель РА в РФ Карен Асоян, который в в своем выступлении на пленарном заседании и на круглых столах представил ряд инвестиционных программ Армении и, в частности, программу СЭЗ Мегри, а также широкие возможности, которые созданы для промышленной кооперации с предприятиями РФ, с целью совместного экспорта в третьи страны.
К предложениям армяной стороны проявили интерес ряд промышленных предприятий Владимирской области, в частности, руководство завода по производству станков «КМЗ», руководство завода по производству электронно-технических устройств «Юрьев-Польский завод «Промсвязь» и другие.