Արծվիկ Մինասյանն ընդունել է Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հունիսի 11-ին ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը մասնակցել են Եվրոպական հանձնաժողովի, ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության, ինչպես նաև ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության ներկայացուցիչները:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը կարևորել է Եվրամիության հետ շարունակական համագործակցությունը և հայտնել հետագա համատեղ աշխատանքի զարգացման պատրաստակամությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցության շրջանակներում ԵՄ կողմից Հայաստանին տրամադրվող բյուջետային և տեխնիկական աջակցության ծրագրերին, այդ շրջանակներում, 2017թ. ընթացքում իրականացված և առաջիկայում նախատեսվող գործընթացներին, Հարևանության ներդրումային գործիքի ներքո նախատեսված ծրագրերին, ՀՀ-ԵՄ գործընկերության առաջնահերթություններին և 2018թ. աջակցության հնարավոր ուղղություններին առնչվող հարցեր։
Կարևորվել են ԵՄ աջակցության ծրագրերի ներքո ՀՀ-ում իրականացվող ոլորտային բարեփոխումների ընթացքը և շարունակականության ապահովումը, ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի դրույթների արդյունավետ իրականացման ապահովումը, ինչպես նաև երկկողմ համագործակցության հետագա խորացումը:

11 июня министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян принял делегацию, возглавляемую начальником отдела по вопросам Армении, Азербайджана, Беларуси и Восточного партнерства главного директората Европейской комиссии по вопросам соседства Василисом Марагосом. В совещании приняли участие представители Европейской комиссии, делегации ЕС в Армении, а также представители Министерства экономического развития и инвестиций РА.
Приветствуя гостей, министр подчеркнул важность продолжения сотрудничества с Европейским союзом и выразил готовность к дальнейшей совместной работе.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся программ ЕС по бюджетной и технической помощи Армении в рамках сотрудничества Армения-ЕС, в этом контексте - процессов, осуществленных в 2017 году и намеченных на будущее, проектов, реализуемых в рамках Инвестиционного фонда добрососедства, а также приоритетов партнерства Армения-ЕС и возможных направлений содействия в 2018 году.
Стороны подчеркнули важность процесса и обеспечения непрерывности проводимых в Армении отраслевых реформ в рамках программ содействия ЕС, обеспечения эффективного осуществления положений Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС, а также дальнейшего углубления двустороннего сотрудничества.