Արծվիկ Մինասյանն ընդունել է Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հունիսի 11-ին ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը մասնակցել են Եվրոպական հանձնաժողովի, ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության, ինչպես նաև ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության ներկայացուցիչները:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը կարևորել է Եվրամիության հետ շարունակական համագործակցությունը և հայտնել հետագա համատեղ աշխատանքի զարգացման պատրաստակամությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցության շրջանակներում ԵՄ կողմից Հայաստանին տրամադրվող բյուջետային և տեխնիկական աջակցության ծրագրերին, այդ շրջանակներում, 2017թ. ընթացքում իրականացված և առաջիկայում նախատեսվող գործընթացներին, Հարևանության ներդրումային գործիքի ներքո նախատեսված ծրագրերին, ՀՀ-ԵՄ գործընկերության առաջնահերթություններին և 2018թ. աջակցության հնարավոր ուղղություններին առնչվող հարցեր։
Կարևորվել են ԵՄ աջակցության ծրագրերի ներքո ՀՀ-ում իրականացվող ոլորտային բարեփոխումների ընթացքը և շարունակականության ապահովումը, ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի դրույթների արդյունավետ իրականացման ապահովումը, ինչպես նաև երկկողմ համագործակցության հետագա խորացումը:

On June 11, the Minister of Economic Development and Investments of RA Artsvik Minasyan received the delegation headed by the Head of Unit for Regional Programmes of the European Commission's Directorate-General for Neighborhood Policy and Enlargement Negotiations Vassilis Maragos. The meeting was attended by the officials from the European Commission, European Union Delegation to Armenia and the Ministry of Economic Development and Investments of RA.
Greeting the guests, the Minister stressed the importance of continuous cooperation with the European Union and the expressed readiness for further joint activity.
During the meeting issues related to the EU budgetary and technical support programs for Armenia within the EU-Armenia cooperation framework, the priorities of Armenia-EU partnership and the upcoming possible support activity for 2018 have been discussed.
The sides underlined the importance of the sectoral reforms in Armenia under the EU support programs, ensuring the effective implementation of the provisions of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, as well as the further deepening of bilateral cooperation.