Հունիսի 13-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի աշխատակազմին է ներկայացրել կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանին:
Նշելով, որ Պետական գույքի կառավարման կոմիտեն գործելու է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության կազմում նախարարը կարևորել է տնտեսական զարգացմանը համահունչ համակարգը վերափոխելու անհրաժեշտությունը և ավելացրել, որ Պետական գույքի կառավարման հարցում անհրաժեշտ է գտնել նոր մեթոդներ, նոր մոտեցումներ առավել արդյունավետ կառավարելիություն ապահովելու համար:
Ա.Մինասյանը ներկայացնելով Ն.Բաբայանին, նշել է, որ նա տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության համակարգի աշխատակից է եղել, համոզմունք է հայտնել, որ ունեցած փորձը, գիտելիքները և ներկա իրողություններին համահունչ ակտիվ, հարգանքով և վստահությամբ աշխատելու ցանկությունը դրական արդյունք կտան և բարի ընթացք մաղթել աշխատանքում:
Նախարարը նաև շնորհակալություն է հայտնել կոմիտեի աշխատակազմին՝ անցած տարիներին կատարած ծավալուն ու արդյունավետ աշխատանքի համար, վստահություն հայտնել, որ նոր իրավիճակում առաջադրված խնդիրներն ու լրջագույն անելիքները պատվով կիրականացվեն Նարեկ Բաբայանի ղեկավարությամբ, իսկ պետական գույքի համակարգը կլինի երկրում լավագույններից մեկը որպես գերատեսչություն:
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ևս շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար` նշելով, որ մեծ եռանդով է անցնում աշխատանքի: Նա նաև ավելացրել է, որ այսօր նոր իրողություն կա Հայաստանում, որ Նոր կամ Նորացվող Հայաստանը ամեն օր ավելի ու ավելի պիտի նորանա, յուրաքանչյուր ոք պետք է տեսնի և ընկալի կատարվող փոփոխությունները և այդ փոփոխություններին համահունչ իրականացնի իր աշխատանքը` կերտելու համար մեր երազանքների Հայաստանը:

Artsvik Minasyan represented the Chairman of the State Property Management Committee Narek Babayan
On June 13, the Minister of Economic Development and Investments of RA Artsvik Minasyan represented the Chairman of the State Property Management Committee Narek Babayan to the staff of the Committee.
Noting that the State Property Management Committee will function within the Ministry of Economic Development and Investments of RA, the Minister stressed the necessity to transform the system in line with the economic development and added that new methods and approaches to state property management need to be found.
Representing Narek Babayan, Minister Artsvik Minasyan mentioned, that he has been an employee of the Ministry system and expressed conviction that the desire to work actively, respectfully and confidently with his experience and knowledge will have a positive effect and wished him good luck.
The Minister also thanked the staff of the Committee for the extensive and productive activity of the past years and expressed confidence that the tasks will be executed under the leadership of Narek Babayan.
The Chairman of the State Property Management Committee Narek Babayan expressed gratitude for the confidence and added that there is a new reality in Armenia and everyone must see the changes made, and accomplish his activity in line with these changes to create the new Armenia of our dreams.