Հունիսի 13-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի աշխատակազմին է ներկայացրել կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանին:
Նշելով, որ Պետական գույքի կառավարման կոմիտեն գործելու է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության կազմում նախարարը կարևորել է տնտեսական զարգացմանը համահունչ համակարգը վերափոխելու անհրաժեշտությունը և ավելացրել, որ Պետական գույքի կառավարման հարցում անհրաժեշտ է գտնել նոր մեթոդներ, նոր մոտեցումներ առավել արդյունավետ կառավարելիություն ապահովելու համար:
Ա.Մինասյանը ներկայացնելով Ն.Բաբայանին, նշել է, որ նա տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության համակարգի աշխատակից է եղել, համոզմունք է հայտնել, որ ունեցած փորձը, գիտելիքները և ներկա իրողություններին համահունչ ակտիվ, հարգանքով և վստահությամբ աշխատելու ցանկությունը դրական արդյունք կտան և բարի ընթացք մաղթել աշխատանքում:
Նախարարը նաև շնորհակալություն է հայտնել կոմիտեի աշխատակազմին՝ անցած տարիներին կատարած ծավալուն ու արդյունավետ աշխատանքի համար, վստահություն հայտնել, որ նոր իրավիճակում առաջադրված խնդիրներն ու լրջագույն անելիքները պատվով կիրականացվեն Նարեկ Բաբայանի ղեկավարությամբ, իսկ պետական գույքի համակարգը կլինի երկրում լավագույններից մեկը որպես գերատեսչություն:
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ևս շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար` նշելով, որ մեծ եռանդով է անցնում աշխատանքի: Նա նաև ավելացրել է, որ այսօր նոր իրողություն կա Հայաստանում, որ Նոր կամ Նորացվող Հայաստանը ամեն օր ավելի ու ավելի պիտի նորանա, յուրաքանչյուր ոք պետք է տեսնի և ընկալի կատարվող փոփոխությունները և այդ փոփոխություններին համահունչ իրականացնի իր աշխատանքը` կերտելու համար մեր երազանքների Հայաստանը:

13 июня министр экономического развития и инвестиций РА Арцвик Минасян представил аппарату Комитета по управлению государственным имуществом нового председателя Нарека Бабаяна.
Отметив, что Комитет по управлению государственным имуществом будет функционировать в составе Министерства экономического развития и инвестиций РА, министр посчитал важным необходимость реформирования системы соответственно экономическому развитию и добавил, что для управления государственным имуществом надо найти новые методы и новые подходы с целью обеспечения более эффективного управления.
Представляя Нарека Бабаяна, Арцвик Минасян отметил, что он был сотрудником Министерства экономического развития и инвестиций, и выразил уверенность, что имеющийся опыт, знания и соответствующее нынешним реалиям желание работать активно, уважительно и смело, дадут положительные результаты. Министр пожелал удачи новоназначенному председателю комитета.
Министр Минасян поблагодарил также сотрудников комитета за большую продуктивную работу, проделанную за прошедшие годы, и выразил уверенность, что под руководством Нарека Бабаяна коллектив с честью выполнит поставленные перед ним задачи при новых реалиях, а система государственной собственности в качестве государственной структуры станет одной из лучших в стране.
Председатель Комитета по управлению государственным имуществом Нарек Бабаян поблагодарил за оказанное доверие, отметив, что приступает к работе с большим энтузиазмом. Он добавил, что сегодня Армения находится в новой реальности, и чтобы создать Армению нашей мечты, новая или обновленная Армения должна обновляться с каждым днем все больше и больше, и каждый гражданин должен видеть и воспринимать происходящие изменения и делать свою работу соответственно этим изменениям.