Հունիսի 18-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել գերմանական “SCHNEIDER GROUP” ընկերության հիմնադիր և “OWC” հրատարակչության արտաքին տնտեսական հարցերով գործադիր տնօրեն Ուլֆ Շնայդերի հետ։
Վերջինս նախարարին տեղեկացրել է, որ նախատեսում են ընկերության գրասենյակ բացել Հայաստանում։ Նախարարին ներկայացնելով ընկերության գործունեությունը, Ուլֆ Շնայդերը հայտնել է , որ “SCHNEIDER GROUP”-ը գործարարությամբ զբաղվելու ուղղությամբ ծառայություններ է մատուցում աշխարհի մի շարք երկրներում։ Մասնավորապես, մատուցվող ծառայությունների մեջ մտնում են շուկա մուտք գործելու ռազմավարության մշակումը, հաշվապահական հաշվառումը, հարկային, արտահանման հարցերով խորհրդատվությունների տրամադրումը, վեճերի լուծման իրավական աջակցությունը, ինչպես նաև իրավաբանական տարբեր հարցերի` միգրացիոն, աշխատանքային, պայմանագրային և կորպորատիվ իրավունքների ոլորտներում խորհրդատվությունների տրամադրումը:
Նախարար Մինասյանը ողջունել է “SCHNEIDER GROUP” ընկերության կողմից մեր երկրում գրասենյակ բացելու նախաձեռնությունը, հայտնելով գերատեսչության իրավասությունների սահմաններում ընկերության հետ համատեղ աշխատանքի պատրաստակամությունը։
Կողմերը խոսել են նաև ներդրումների տեսանկյունից Հայաստանն առավել գրավիչ դարձնելու ոլորտային առանձնահատկությունների մասին։

18 июня министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с основателем немецкой компании SCHNEIDER GROUP и исполнительным директором по внешнеэкономическим вопросам издательства OWC Ульфом Шнайдером.
Ульф Шнайдер сообщил министру, что компания намерена открыть свой офис в Армении. Представляя деятельность компании министру, Ульф Шнайдер заявил, что SCHNEIDER GROUP предоставляет услуги по предпринимательской деятельности в ряде стран мира. В частности, предоставляемые услуги включают разработку стратегии доступа к рынкам, бухгалтерский учет, консультации по налоговым и экспортным вопросам, юридическую поддержку по разрешению споров, а также консультации по различным правовым вопросам, в частности, миграционным, проблемам занятости, а также в сфере контрактных и корпоративных прав.
Министр Минасян приветствовал инициативу SCHNEIDER GROUP относительно намерения открыть офис в Армении, заявив о готовности министерства к активному сотрудничеству с компанией в рамках компетенции министерства.
В ходе встречи стороны обсудили также особенности отдельных отраслей экономики с точки зрения повышения привлекательности Армении для инвестиций.