Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպանի և Հայաստան ժամանած գործարարների հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջասիմ Մուհամմադ Ալ Կասեմիի և արաբ գործարարների հետ, որոնք հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումներ կատարելու և բիզնես գործունեություն ծավալելու։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարության պատասխանատու անձինք։
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը ներկայացրել է Հայաստանում գործարար միջավայրի բարելավման և ներդրումների պաշտպանության ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումները, անդրադարձել որպես ԵԱՏՄ անդամ երկիր և դեպի Եվրամիության շուկաներ մուտքի համար մեր երկրին ընձեռված հնարավորություններին, նաև Հայաստանի ազատ տնտեսական գոտիներում գործունեություն ծավալելու առավելություններին։
Դեսպան Ալ Կասեմին շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար և նշել, որ ԱՄԷ-ի հետ առևտրատնտեսական կապերը զարգանում են, ինչի վկայությունը առևտրաշրջանառության կրկնակի աճն է։
Արաբ գործարարները ներկայացրել են այն ոլորտները, որոնցով հետաքրքրված են, մասնավորապես, խոսվել է գյուղատնտեսությունում, վերականգնվող էներգետիկայի, զբոսաշրջության ոլորտներում փոխգործակցության մասին։
Արծվիկ Մինասյանը ողջունել է գործարարների նախաձեռնողականությունը և հայտնել նախարարության կողմից գործարարության խթանման և աջակցության պատրաստակամության մասին։

Арцвик Минасян встретился с послом ОАЭ в Армении и прибывшими в Армению бизнесменами
Министр экономического развития и инвестиций Республики Армения Арцвик Минасян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Объединенных Арабских Эмиратов в Армении Джасимом Мохаммадом Аль-Касеми и арабскими бизнесменами, заинтересованными в инвестировании и осуществлении предпринимательской деятельности в Армении. На встрече присутствовали также ответственные лица министерства.
Приветствовав гостей, министр вкратце представил осуществляемые в Армении реформы по улучшению бизнес-среды и защите инвестиций, отметил возможности, предоставленные нашей стране как члену Евразийского экономического союза и привелегии экспорта в рынки Евросоюза, а также преимущества деятельности в свободных экономических зонах Армении.
Посол Аль-Касеми поблагодарил министра за прием и отметил, что торгово-экономические связи с ОАЭ активно развиваются, свидетельством чему является двойной рост товарооборота.
Предприниматели из ОАЭ представили министру интересующие их сферы экономики Армении, в частности, указав на заинтересованность в сотрудничестве в области сельского хозяйства, возобновляемых источников энергии и туризма.
Арцвик Минасян приветствовал инициативу предпринимателей и выразил готовность министерства всячески поддержать и содействовать.