ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ Ստավրոպոլի մարզը ներկայացնող հայ գործարարների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել են Բիզնես Արմենիայի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը, վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը, նախարարության այլ պատասխանատու անձինք։
Հանդիպման ընթացքում խոսվել է հայ-ռուսական գործարար կապերի զարգացման, Ստավրոպոլի մարզում հայկական ապրանքների ներկայացվածության, Հայաստանում համատեղ արտադրանքի ստեղծման հնարավորությունների մասին։
Նախարարը հայտնել է, որ օրեր առաջ վարչապետի մոտ կայացած հանդիպումից հետո ներկայում առավել հասցեական կարող են խոսել խնդիրների ու հնարավորությունների մասին և նշել, որ, նաև վարչապետի հանձնարարականի համաձայն, գերատեսչությունը պատրաստ է ամբողջությամբ աջակցել Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու հայ գործարարների նախաձեռնություններին։ Անդրադարձ է եղել պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցությանը, մաքսային և հարկային խնդիրներին, ապրանքաշրջանառության ծավալներին ու բեռնափոխադրումներին առնչվող հարցերին։ Նախարարը ներկայացրել է այն պատասխանատուներին, որոնց հետ անմիջական կապի միջոցով գործարարները կարող են բարձրաձայնել առաջացած խնդիրների ու հարցերի մասին։ Նախանշվել է առաջնահերթ գործողությունների շրջանակը։
Հայ գործարարները շնորհակալություն են հայտնել արդյունավետ հանդիպման համար, տեղեկացնելով նաև Հայաստանի կառավարության հետ Ստավրոպոլի մարզային իշխանությունների կողմից համագործակցության առաջարկը, ինչը հայկական կողմը ողջունելի է համարել։

Министр экономического развития и инвестиций РА Арцвик Минасян встретился с армянскими предпринимателями, представляющими Ставропольский край Российской Федерации. На встрече принимали участие исполнительный директор «Бизнес Армении» Армен Авак Авакян, помощник премьер-министра Наири Саркисян, ответственные работники министерства.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития армяно-российских деловых связей, возможности экспорта армянской продукции в Ставропольский край и создания совместного производства.
Министр сообщил, что после состоявшейся на днях у премьер-министра встречи, можно уже говорить о задачах и перспективах более предметно и подчеркнул, что также и по поручению премьер-министра, министерство готово всячески поддержать инициативы армянских бизнесменов – заняться предпринимательской деятельностью в Армении.
Собеседники затронули также вопросы, связанныe с государственно-частным партнерством, таможенными и налоговыми проблемами, товарооборотом и перевозкой грузов. Министр представил ответственных лиц, которым бизнесмены могут напрямую сообщить о возникших проблемах. Был намечен круг приоритетных действий.
Армянские бизнесмены поблагодарили за плодотворную встречу, сообщив также о предложении сотрудничества региональных властей Ставрополья с правительством Армении, что армянской стороной было принято с удовлетворением.