ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի խմբի ֆինանսական հատվածի գնահատման ծրագրի առաքելության հետ՝ պատվիրակության ղեկավար Իսֆանդյար Զաման Խանի գլխավորությամբ։
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են մասնագետներ Ֆիոնա Էլիզաբեթ Սթյուարթը, Տանյա Կոնիդարիսը, Անժելա Պրիգոժինան։ Հանդիպմանը մասնակցել են ՏԶՆ նախարարի տեղակալներ Ալբերտ Բաբայանն ու Ավագ Ավանեսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։
Հանդիպմանը քննարկվել են ՓՄՁ-ների ֆինանսական հասանելիությանն առնչվող հարցեր, անդրադարձ է եղել կառավարության կողմից իրականացվող ֆինանսական հասանելիության և ներառականության ապահովման գործընթացին։ ՀԲԽ ներկայացուցիչները հայտնել են այն աշխատանքների մասին, որոնք ներկայում իրականացնում են Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ համատեղ։ Մասնավորապես, ներկայում 17 հոգանոց աշխատանքային խումբը ֆինանսական առողջության գնահատում է կատարում Հայաստանում։
Նախարարը ներկայացրել է ներդրումային ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, անդրադարձել պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցությանը։
Կողմերը խոսել են նաև հարկային օրենսդրության, ֆինանսական և բանկային համակարգի,կապիտալի շուկայի զարգացման, կիբերանվտագությանն առնչվող և մի շարք այլ հարցերի մասին։

Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с делегацией миссии программы оценки финансового сектора группы Всемирного банка (ВБ) во главе с Исфандяром Заман Ханом.
В составе делегации были специалисты Фиона Элизабет Стюарт, Таня Конидарис и Анжела Пригожина. На встрече принимали участие заместители министра экономического развития и инвестиций Альберт Бабаян и Аваг Аванесян, другие официальные лица.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся финансовой доступности для МСП. Участники встречи говорили также о процессе обеспечения финансовой доступности, осуществляемом Правительством Армении. Представители группы Всемирного банка проинформировали о работе, проводимой в настоящее время в Армении совместно с Международным валютным фондом. В частности, рабочая группа из 17 специалистов в данный момент проводит оценку финансового здоровья в Армении.
Министр Минасян ознакомил гостей с процессом проводимых реформ в сфере инвестиций, рассказал о государственно-частном партнерстве.
Во время встречи стороны затронули также вопросы, касающиеся налогового законодательства, финансовой и банковской систем, развития рынка капитала, кибербезопасности и ряд других.